Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
gwiazdy
KOL
09-11-2022 12:38

Nowa funkcja TIDAL. Streaming muzyki wkracza w społeczny i wspólnotowy wymiar

Streamingowy gigant doskonale zdaje sobie sprawę, że muzyka łączy ludzi. Chcemy dzielić się z najbliższymi (i nie tylko) zarówno emocjami związanymi z ulubionymi utworami, jak i nimi samymi. Dzięki nowościom w TIDAL możemy to zrobić dosłownie kilkoma kliknięciami.

Płatna współpraca z Tidal
  Źródło: materiały partnera
d3akj37
d3akj37

Czy są tu osoby, których młodość przypadła na szalone lata 90.? Pamiętacie, a może z sentymentem wspominacie składanki nagrywane godzinami na kasety magnetofonowe, żeby wymieniać się z na podwórku z kolegami, chwaląc się muzycznymi zdobyczami? A może tworzyliście je w ramach prezentu dla sympatii, żeby za pomocą muzyki tam nagranej wyrazić swoje uczucia?

Streaming muzyki, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie dzisiaj codzienności, bardzo ułatwił nam życie. Kasety wydają się w porównaniu z nim reliktem przeszłości, o którym powinniśmy zapomnieć. Dzięki serwisom, jak TIDAL mamy dostęp do nowości w czasie rzeczywistym, teraz i już, w momencie wydania płyty przez twórcę z drugiego krańca świata. Kilkoma kliknięciami w urządzenie, które mamy niemal 24/7 pod ręką, możemy odkrywać gatunki i twórców, o których w życiu nie słyszeliśmy. Wymieniać tak można bez końca. Jest jednak jeden minus – streaming stał się rozrywką indywidualną. Tworzymy swoje playlisty na własnych profilach, zakładamy słuchawki i zatapiamy się w swoim muzycznym świecie. Rozmył się gdzieś wymiar społeczny, tak wyraźnie widoczny przy chwaleniu się swoimi zdobyczami, wymienianiu, obdarowywaniu bliskich wspomnianymi kasetami ze składankami. TIDAL najwyraźniej to dostrzegł i postanowił to zmienić.

Drobna zmiana, wielki efekt

Już teraz wszyscy subskrybenci TIDAL mogą tworzyć profile, na których będą mogli udostępniać swoje ulubione playlisty rodzinie, znajomym i innym fanom muzyki, bez względu na to, gdzie się aktualnie znajdują czy jakim językiem władają.

Dane TIDAL pokazują, że użytkownicy serwisu stworzyli już miliony playlist, z których każda zawiera średnio ponad osiem osobistych list odtwarzania — od rapu, przez subtelne ballady, do mocnego rockowego brzmienia. Przewija się tam muzyka idealna do porannego spaceru, drogi w korku do/z pracy, treningu, sprzątania czy wielu innych. Dzięki profilom TIDAL słuchacze być na bieżąco z innymi fanami muzyki, którzy mają podobny gust muzyczny.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Tworzenie profilu jest proste. Członkowie TIDAL mogą w dowolnym momencie wybrać i zaktualizować nazwę użytkownika wyświetlaną w aplikacji – nazwa może zawierać emotikony. Po skonfigurowaniu subskrybenci mają możliwość upublicznienia utworzonych przez siebie playlist, aby inni słuchacze mogli je wyszukać w aplikacji TIDAL. Playlisty można również udostępniać za pomocą łączy do udostępniania.

"Profile TIDAL to jedna z wielu nowych funkcji, które wdrażamy w TIDAL aby pomóc fanom muzyki dzielić się muzyką i umożliwić im kontakt ze sobą", powiedziała Agustina Sacerdote, szef produktu w TIDAL. "Profile TIDAL są osobiste, ale pozwalają fanom dzielić się swoimi odkryciami muzycznymi ze znajomymi i rodziną. Profile to pierwszy krok TIDAL w uczynieniu streamingu bardziej społecznym i wspólnotowym, co jest nieodłączną częścią doświadczania muzyki".

Agustina Sacerdote, Szef produktu w TIDAL
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Płatna współpraca z Tidal
d3akj37
d3akj37

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj