Trwa ładowanie...
d4blbqm

Oszczędny jak Mieczysław Hryniewicz. "Ze skąpstwa świętujemy raz na 4 lata"

Kultowy aktor, dziś kojarzony głównie z "Na Wspólnej", 29 lutego 2000 r. poślubił Ewę Strebejko. Okazuje się, że data była nieprzypadkowa. Mieczysław Hryniewicz nieźle to sobie obmyślił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieczysław Hryniewicz świetnie sobie radzi
Mieczysław Hryniewicz świetnie sobie radzi (ONS.pl)
d4blbqm

W rozmowie z "Faktem" Hryniewicz przyznał się, że nie należy do najrozrzutniejszych osób. Delikatnie mówiąc. Data jego ślubu była nieprzypadkowa. Aktor skorzystał z faktu, że był to rok przestępny.

- Wynika to z mojego skąpstwa, żeby raz na 4 lata kupować kwiaty - mówi tabloidowi aktor.

W tym roku luty ma 29 dni, więc szykuje się nie lada impreza. Mieczysław Hryniewicz zdradził tabloidowi, że będzie trwać aż 3 dni, a goście zostaną przyjęci po królewsku.

d4blbqm

ZOBACZ TEŻ: Mieczysław Hryniewicz pokazał nam swój dom. Nie kosztował mało

- Zaprosiliśmy dużo osób i ze wszystkimi chcemy porozmawiać spokojnie przy stole, a nie się przekrzykiwać. W piątek ugościmy przyjaciół, zaś w sobotę, dokładnie 29 lutego, przyjadą świadkowie i dzieci. W niedzielę zrobimy poprawiny z rodziną - wylicza aktor.

Menu? Na stole będzie się działo: przegrzebki, dobre wino, chuda cielęcina, wołowina po burgundzku. A to tylko część atrakcji przygotowywanych ku rozkoszy podniebienia gości.

d4blbqm

Można nabijać się z Hryniewicza i jego podejścia do życia, ale aktor wie, co robi. Może i nie można nazwać go rozrzutnym, ale za to jest właścicielem 300-metrowej posiadłości położonej w pięknej dzielnicy Poznania, która przypomina sielską wieś.

- Zakochaliśmy się w terenie, zieleni, obok jest rezerwat meteorytowy. Chcieliśmy wpasować dom, by znaleźć harmonię z otoczeniem. Dlatego ma prostą formę i jest pokryty cegłą klinkierową. Przenieśliśmy miłość do Francji, którą jesteśmy zabarwieni bo byliśmy tam kilka lat - opowiadała z dumą w "Dzień Dobry TVN" Strebejko.

Prawdziwe skarby kryją się wewnątrz domu. Każde z małżonków ma swoje miejsce pracy, Mieczysław ma też wyjątkowe miejsce do majsterkowania. Znajdują się w nim narzędzia stolarskie, które należały jeszcze do jego ojca.

Serce domu tkwi w przedmiotach, które tworzą kolekcje mebli, książek, bibelotów i porcelany.

- To trochę izba pamięci, każda rzecz w tym domu, coś ze sobą niesie. Czy można chcieć czegoś więcej mając tak piękny dom? - pyta retorycznie żona aktora.

Ale piękny dom to nie jedyna nieruchomość w posiadaniu Hryniewicza.

- Mam jeszcze chałupkę nad morzem i mieszkanie w Warszawie, ale to właśnie nasz dom pod Poznaniem jest najważniejszy - zdradził w jednym z wywiadów.

d4blbqm

Podziel się opinią

Share
d4blbqm
d4blbqm