Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
obuwie
Materiał partnera
05-08-2022 12:41
Materiał powstał przy współpracy z Merrell

Outdoor zaczyna się za drzwiami twojego domu

Olsztyn Green Festival i marka Merrell, producent obuwia outdoorowego, wspólnie zachęcają do większej aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. W 5 prostych krokach radzą, jak zacząć swoją przygodę z outdoorem.

  Źródło: materiały partnera
d2l47ek
d2l47ek

Czy wiesz, że Światowa Organizacja Zdrowia definiuje aktywność fizyczną jako każdy ruch? Oznacza to, że nawet niedługi spacer z domu do pracy jest już pewnego rodzaju sportem. Ruch wzmacnia mięśnie, poprawia wydolność organizmu, zwiększa odporność i, co ważne, bardziej niż jakikolwiek inny czynnik przyczynia się do wydłużenia i podniesienia jakości życia. Zdaniem WHO osoby, które nie podejmują aktywności fizycznej, są o 20-30 proc. bardziej narażone na ryzyko zgonu niż osoby aktywne. Ruch jest wiodącym czynnikiem zmniejszającym ryzyko chorób układu krążenia i chorób metabolicznych, m.in. cukrzycy i zawałów serca, pomaga też utrzymać zgrabną sylwetkę. Czas więc odstawić na bok wymówki i zacząć zażywać ruchu na świeżym powietrzu. Oto 5 prostych sposobów na to, jak zwiększyć swoją codzienną aktywność.

Odkryj outdoor za rogiem

Aby rozruszać ciało, wcale nie trzeba planować dalekiej wyprawy, przemierzać pieszych szlaków czy wchodzić w głąb lasu. Wystarczy wyjść z domu, rozejrzeć się dookoła, a okaże się, że miejsc do spacerowania i przebywania w plenerze nie brakuje. Może to być sąsiedni park albo alejka drzew między osiedlami. Nawet niewielki zielony teren pozwoli jeszcze bardziej odczuć korzyści z ruchu. Natura działa kojąco na skołatane nerwy, pozwala oderwać myśli od codziennych spraw i spojrzeć na nie z dystansu. Spacer po parku można połączyć z piknikiem na kocu – wystarczy położyć się na nim, zamknąć oczy i uspokoić myśli.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Przetrzyj nowy szlak. Z domu do pracy

Dobrym pomysłem jest opracowanie zupełnie innej drogi z domu do pracy. Warto zastanowić się, które z codziennie pokonywanych odcinków da się przejść pieszo. Być może uda się przetrzeć nowy szlak, a może poznać nowe zakamarki w drodze do sklepu? Jeśli do pracy mamy daleko, zawsze można spróbować wysiąść kilka przystanków wcześniej i pokonać część trasy na piechotę, zwłaszcza, jeśli prowadzi przez park, skwer czy zadrzewioną alejkę. Pozwoli to lepiej przygotować się do dnia pełnego wyzwań, uspokoić myśli, nabrać dystansu. Taki spacer warto robić też po pracy, by w drodze powrotnej zostawić za sobą wszystkie zawodowe sprawy.

  Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Outdoor smakuje lepiej w parze

Do spacerów w bliskiej okolicy potrzebne są tylko chęci. Jeśli motywacja jest zbyt mała, warto zachęcić do wyjścia z domu znajomych lub rodzinę. Wspólne spacerowanie to okazja do ciekawych rozmów, ale i zacieśniania więzi. Można zorganizować wspólny piknik, wziąć do parku piłkę albo paletki do badmintona. Efektem ubocznym będzie… poprawa nastroju! Z całą pewnością przebywanie na łonie natury i dzielenie wspólnych doświadczeń natury przyniesie zaskakujące efekty i szybko wejdzie w nawyk.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Pomyśl o zdrowiu

Dobrą motywacją są również badania naukowe. Z danych WHO wynika, że gdyby globalna populacja była bardziej aktywna, można by uniknąć nawet 5 mln zgonów rocznie! Aktywność fizyczna przyczynia się do zapobiegania i leczenia chorób niezakaźnych, takich jak choroby układu krążenia, nowotwory i cukrzyca. Zmniejsza objawy depresji i lęku, poprawia umiejętność myślenia, uczenia się i oceny. Pomaga również zapobiegać nadciśnieniu. Żadna wymówka nie jest wystarczająco dobra, by nie wyjść na spacer. Tym bardziej, że tę aktywność praktykować może każdy, niezależnie od kondycji, stanu zdrowia czy wieku. To w pełni bezpieczna forma ruchu dla wszystkich.

  Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Kup odpowiednie obuwie, by pozbyć się wymówek

Zachętą do wyjścia z domu może być zakup odpowiedniego obuwia. W ofercie firmy Merrell, producenta obuwia outdoorowego, można znaleźć obuwie do hikingubiegów terenowych i miejskie, które posiadają zaawansowane rozwiązania technologiczne. Dobrze dobrane buty podniosą komfort podczas aktywności, będą też przypomnieniem postanowienia o podejmowaniu codziennych aktywności i łatwiej będzie wyjść z domu. Wygoda, jaką oferują nowe buty, sprawia, że spacerowanie stanie się prawdziwą przyjemnością. Marka Merrell zachęca do odkrywania okolicznego outdooru, a przypomina nam o tym swoją obecnością na Olsztyn Green Festival. To doskonały przykład tego, że piękne miejsca i natura często są na wyciągnięcie ręki. Przed nami jeszcze wiele imprez, dlatego już dziś warto wprowadzić ruch do codziennego planu dnia i cieszyć się wspaniałą formą nie tylko na lato!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Materiał powstał przy współpracy z Merrell
d2l47ek
d2l47ek