Trwa ładowanie...
21-10-2019 10:21

Piano Sketches - wybitni pianiści na kolejnym wydawnictwie AC Records

Dostępna jest już najnowsza pozycja w katalogu wydawnictwa płytowego AC Records. Na albumie „Piano Sketches” zagrało sześciu wybitnych polskich pianistów: Artur Dutkiewicz, Piotr Orzechowski, Kuba Sienkiewicz, Piotr Wyleżoł, Michał Tokaj i Wojciech Niedziela. Całość została zagrana na jednym fortepianie w charakterystycznym stroju 432 Hz.

Piano Sketches - wybitni pianiści na kolejnym wydawnictwie AC RecordsŹródło: Materiały prasowe
d3qy595
d3qy595

- Kiedy wpadłem na pomysł nagrania kilku pianistów solo bez udziału sekcji rytmicznej, doszedłem do wniosku, że będzie to coś w rodzaju „oczyszczenia”. Mam na myśli moje pojmowanie muzyki i przebywanie z nią jako muzyk, a teraz również jako producent. Moja wyobraźnia potrzebowała czegoś zupełnie innego, świeżego i w jakimś stopniu krystalicznego. Czystość formy, jaką niesie za sobą fortepian solo, jest chyba ideałem - pisze o płycie Adam Czerwiński, pomysłodawca albumu, producent i twórca AC Records.

Winyl „Piano Sketches” jest ściśle limitowany, dodatkowo opatrzony charakterystycznym OBI Strip na okładce. Dostępny w wersji na białym winylu (numery 1-200) oraz czarnym (201-600). Album ukazał się także na płycie CD. Istnieje możliwość zamówienia taśmy.

AC Records to wydawnictwo założone przez znanego perkusistę jazzowego Adama Czerwińskiego. Koncentruje się na wydawaniu płyt winylowych w wersji premium z muzyką jazzową, nagrywanych niemal wyłącznie analogowo m.in. w studiach Abbey Road.

Strona wydawnictwa: https://acrecords.pl/

d3qy595

Utwór z płyty „Piano Sketches”: Wojciech Niedziela - „For D.”

d3qy595
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qy595