Trwa ładowanie...

Smutne wieści. Pierwsza taka sytuacja od 71 lat

Z czym kojarzą się święta? Przede wszystkim z rodzinnymi spotkaniami. Ale mamy pechowy 2020 rok, więc nawet rodzina królewska będzie musiała zastosować się do nowych obostrzeń.

Królowa Elżbieta spędzi święta bez rodzinyKrólowa Elżbieta spędzi święta bez rodzinyŹródło: Getty Images
dhk0o1z
dhk0o1z

W Anglii zakończył się kolejny lockdown, więc tłumy ludzi w środku nocy ruszyły, by skorzystać z otwartych siłowni. Od środy 2 grudnia będą mogły działać pozostałe sklepy, a nie tak jak w ostatnich dniach tylko te najważniejsze. Wznowione zostały nabożeństwa z udziałem wiernych, a z drugiej strony będą mogły też działać puby i restauracje - do godziny 23. W Anglii będzie znów obowiązywał 3-stopniowy stopień restrykcji. Święta będą odbywać się w nowym reżimie sanitarnym.

Dlatego w dniu zakończenia lockdownu Pałac Buckingham oficjalnie potwierdził, jak będą wyglądać święta Bożego Narodzenia w rodzinie królewskiej.

Zobacz: Królowa poza pałacem. Pierwsze takie wyjście Elżbiety II

Od wiosny, z małymi wyjątkami, królowa Elżbieta i książę Filip pozostają w izolacji. Seniorzy nie mieli w tym roku wielu okazji ku temu, by spotkać się z całą rodziną. Wygląda na to, że i święta spędzą w samotności.

dhk0o1z

Jak oficjalnie podano, królowa spędzi Boże Narodzenie na zamku w Windsorze, gdzie izoluje się od kilku miesięcy. To oznacza, że monarchini będzie zmuszona złamać rodzinną tradycję, która polegała na świątecznych wyjazdach całej rodziny do posiadłości Sandringham. Rodzina spędzała tam święta od 1988 roku. Szmat czasu.

Co więcej, brytyjskie media relacjonują, że do Windsoru nie przyjadą wcześniej pozostali członkowie rodziny królewskiej i nie stworzą "bezpiecznej bańki", by wspólnie świętować Boże Narodzenie. Tym samym będą to pierwsze od 1949 roku święta, kiedy królowa spędzi je tylko w towarzystwie Filipa. Restrykcje biorą naprawdę na serio.

Mówi się, że królowa nie będzie brała udziału w świątecznym nabożeństwie, by uniknąć zgromadzenia się tłumu ludzi w kościele.

dhk0o1z

Książę Karol i księżna Camilla mają spędzać święta w Highgrove, ale pojawią się u boku królowej któregoś dnia świąt. Kate, William i ich dzieci najprawdopodobniej zostaną w Anmer Hall w Norfolk lub wyjadą do rodziny Kate w innej części kraju.

Windsor znajduje się w regionie 2 stopnia restrykcji, co oznacza, że dozwolone są tam zgromadzenia 6 osób z różnych gospodarstw domowych na zewnątrz. Królowej pozostaje więc jeszcze spacer z rodziną.

dhk0o1z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhk0o1z