Trwa ładowanie...

Piotr Rubik i jego żona cieszą się z powrotu dzieci do szkół

Piotr i Agata Rubikowie nie obawiają się posłać dzieci do szkoły. Uważają, że wirusem można zarazić się wszędzie.

Piotr i Agata Rubikowie cieszą się z powrotu dzieci do szkołyPiotr i Agata Rubikowie cieszą się z powrotu dzieci do szkołyŹródło: ONS
d28wbeu
d28wbeu

Mimo że pandemia koronawirusa wcale w Polsce nie ustąpiła, 1 września, po niemal półrocznej przerwie, uczniowie mają wrócić do szkół. Jednak nie każdy rodzic jest z tego zadowolony. Część obawia się o zdrowie i bezpieczeństwo swoich rodzin. Ministerstwo Edukacji Narodowej podaje: "W miarę możliwości zaleca się taką organizację pracy szkoły i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły i ograniczy gromadzenie się uczniów (na przykład różne godziny przychodzenia uczniów z poszczególnych klas do szkoły, różne godziny przerw lub zajęć na boisku)".

Powrót do szkoły. Ekspert ostrzega przed koronawirusem. "To jest jak z wejściem na lód"

Ale wątpliwości budzi m.in. fakt, że placówki są przepełnione, a odpowiedzialność za bezpieczeństwo rząd zrzuca na dyrektorów szkół. Wielu rodziców uważa, że w takiej sytuacji trudno będzie stosować się do zaleceń w szkołach.

Inni z kolei nie są aż tak zaniepokojeni i przygotowują dzieci do rozpoczęcia roku szkolnego w trybie stacjonarnym.

d28wbeu

Na ten temat wypowiedzieli się w rozmowie serwisem plotek.pl Piotr i Agata Rubikowie. Mają dwie córki: 7-letnią Alicję i 11-letnią Helenę. Dziewczynki niedługo wrócą do szkoły, a ich rodzice są z tego zadowoleni:

- Bardzo się cieszymy, że dzieci wrócą do szkół. Najgorsze, co może spotkać dzieci, to nauczanie zdalne. Nie mamy żadnych obaw, że zarażą się w szkole koronawirusem. Tak samo mogą się zarazić w sklepie, pociągu, autobusie czy gdziekolwiek. To nie ma żadnego znaczenia, gdzie się zarazimy, więc szkoda sobie niszczyć życie na zastanawianie się, co by było, gdyby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d28wbeu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28wbeu