Trwa ładowanie...

"Pod Wspólnym Niebem" – koncert w Toruniu pełen gwiazd!

Muzyka jednocząca pokolenia, utwory nawiązujące do kosmosu, koncert łączący różne gatunki muzyczne i dający poczucie wspólnoty – już 10 czerwca w grodzie Kopernika wyjątkowe wydarzenie z udziałem największych gwiazd polskiej sceny. W nowej lokalizacji - na Placu Cyrkowym - wystąpią Ania Dąbrowska, Bovska, Brodka, Igo, Michał Szpak, Zuza Jabłońska, O.S.T.R. oraz Mariusz Lubomski. Transmisja "Pod Wspólnym Niebiem" tylko w Wirtualnej Polsce.

Materiał Sponsorowany przez Województwo Kujawsko-Pomorskie
 Źródło: materiały partnera
dlwniac
dlwniac

Koncert jest jednym z najważniejszych wydarzeń trwającego od 3 czerwca Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Marszałek Piotr Całbecki podkreśla, że to wyjątkowe wydarzenie muzyczne skierowane jest do wszystkich mieszkańców i turystów, bez względu na gusta muzyczne. "Chodzi o poczucie jedności i wspólne świętowanie" – tłumaczy. "Nazwa i idea koncertu nie jest przypadkowa" – dodaje kurator i pomysłodawca imprezy Jan Świerkowski. Jak wyjaśnia, to właśnie żyjący w Toruniu Kopernik dokonał jednego z najważniejszych okryć w historii ludzkości, pokazując nam nasze miejsce we Wszechświecie. Stąd też w koncercie nawiązania do gwiazd, nieboskłonu i kosmosu. 

Tradycyjnie gwiazdorski – nomen omen – skład jest bardzo eklektyczny. Na scenie zobaczymy zarówno autorkę licznych popowych przebojów Anię Dąbrowską, niebojącą się eksperymentów z pogranicza electropopu czy dance-punku Brodkę jak i idolkę nastolatek – nominowaną już, mimo młodego wieku, do Fryderyka Zuzę Jabłońską.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Z pewnością niezapomniane show da też charyzmatyczny Michał Szpak, który najlepiej czuje się w klimacie z pogranicza popu, rocka, ale nie stroni od muzyki symfonicznej i opery. Wielbiciele delikatniejszych dźwięków z lubością wsłuchają się w jeden z najcieplejszych i jednocześnie energetycznych głosów polskiej sceny należący do Bovskiej. Wiele osób ucieszy informacja, że do udziału zaproszono Igo, który udowadnia, że czerpiąc z różnych gatunków muzycznych, jak funk, rock czy muzyka elektroniczna można stworzyć własny, niepowtarzalny styl. Na toruńskim koncercie zobaczymy też legendę polskiego hip-hopu – O.S.T.R, który od ponad dwóch dekad w unikalny sposób komentuje naszą rzeczywistość. Na Placu Cyrkowym nie zabraknie toruńskiego barda - Mariusza Lubomskiego, jednego z najoryginalniejszych wykonawców piosenki autorskiej.

dlwniac

Co roku impreza gromadzi tysiące torunian, mieszkańców regionu i turystów, którzy dzięki tej unikalnej muzycznej otwierają się na nowe doznania i gatunki muzyczne, odkrywając, że więcej ich łączy niż dzieli.  

Imprezę poprowadzi znany dziennikarz i youtuber Maciej Orłoś. Aranżacje przygotował laureat Fryderyka Jan Smoczyński. Organizatorem koncertu jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Koncert jest finansowany z Funduszy Europejskich.

Materiał Sponsorowany przez Województwo Kujawsko-Pomorskie
dlwniac
dlwniac