Trwa ładowanie...

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Rodzina może zostać ukarana za nielegalny pochówek

Od tragicznej śmierci producenta filmowego niedługo minie rok. Sprawa jego pochówku na terenie rodzinnej posiadłości wciąż pozostaje niewyjaśniona. Sąd wkrótce wyda wyrok.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Rodzina może zostać ukarana za nielegalny pochówekŹródło: East News
d27bvds

Piotr Woźniak-Starak w nocy z 17 na 18 sierpnia 2019 r. wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. Po 5 dniach wyłowiono jego ciało. Zrozpaczona rodzina postanowiła zachować urnę z prochami producenta w rodzinnej posiadłości w Fuledzie. Według polskiego prawa jest to działanie nielegalne.

- Zgodnie z prawem można dokonać pochówku poza cmentarzem tylko w katakumbach. Inspektor budowlany zbadał miejsce pochówku Piotra Woźniaka-Staraka i stwierdził, że nie ma tam katakumb – mówił w rozmowie z WP Tadeusz Dzisko z sanepidu w Olsztynie.

Zobacz: Agnieszka Woźniak-Starak planuje ślub przyjaciółki

Policja zawiadomiła o sprawie Sąd Rejonowy w Giżycku. O popełnienie wykroczenia w związku z pochówkiem Piotra Woźniaka-Staraka oskarżono Mirosława S., który 30 sierpnia 2019 r. złożył urnę z prochami producenta w grobie murowanym, nieznajdującym się na terenie cmentarza.

Jak ustaliła redakcja WP Wiadomości, decyzja w sprawie ukarania sprawcy zapadnie 4 sierpnia. Zgodnie z prawem, za złamanie przepisów ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych grozi grzywna od 20 zł do pięciu tys. lub areszt od 5 do 30 dni.

d27bvds
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27bvds