Trwa ładowanie...

Poruszający spot Otwartych Klatek. "Kim jesteśmy jako ludzie?"

Stowarzyszenie Otwarte Klatki opublikowało film pokazujący reakcje znanych osób na nagrania z polskich ferm futrzarskich. W nagraniu wzięło udział kilkoro celebrytów. Wszyscy zareagowali tak samo. W studio polały się łzy. Zobaczcie poruszające wideo.

Gwiazdy zobaczyły wstrząsające nagrania z ferm futrzarskichGwiazdy zobaczyły wstrząsające nagrania z ferm futrzarskichŹródło: Materiały prasowe
d4kh54s
d4kh54s

Akcja Otwartych Klatek jest częścią kampanii Fur Free Europe, która dąży do wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futro w całej Unii Europejskiej oraz do zakazu importu futer do krajów UE. W nagraniu, które prezentuje stowarzyszenie, wzięli udział Julia Kuczyńska (Maffashion), Kasia i Jacek Sienkiewicz (Kwiat Jabłoni), Marta Manowska, Karolina Korwin-Piotrowska, Maciej Zakościelny oraz Krzysztof Jankowski "Jankes".

Gwiazdy obejrzały kilkuminutowy film, złożony z nagrań pozyskanych przez aktywistów śledczych Otwartych Klatek na polskich fermach futrzarskich. Widać na nich m.in. nieprawidłowy ubój norek i dobijanie zwierząt metalowym prętem, lisy cierpiące z powodu infekcji oczu, dziąseł, urazów kończyn, martwe szczenięta lisów, ciężko oddychającego jenota czy norki z ranami otwartymi. Oprócz cierpienia fizycznego, na jakie skazane są zwierzęta hodowane na futro, nagrania pokazują także ich strach, próby wydostania się z klatek oraz stereotypię, czyli bezsensowne powtarzanie tych samych ruchów.

Spot zobaczycie poniżej:

– One wiedzą, co się dzieje, to jest dla mnie przerażające. Ten strach, jaki jest w nich, ta niemoc… – powiedział Maciej Zakościelny o nagraniach.

d4kh54s

To jest nie do pojęcia, że człowiek, który podobnie czuje, jak zwierzęta, jest w stanie coś takiego robić – skomentował Jankes.

Zastanawiam się, kim jesteśmy jako ludzie spuentowała dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska.

Głos zabrał również Jacek Sienkiewicz z zespołu Kwiat Jabłoni:

– Większość z nas jest temu przeciwna, po drugie gospodarska polska absolutnie na tym nie zarabia, zarabia na tym kilkanaście osób, przez które cały ten układ się trzyma. Wydaje mi się, że jako społeczeństwo, które ma bardzo duży dostęp do informacji i społeczeństwo, które jednak jest wrażliwe, nie powinniśmy w żaden sposób pozwalać na takie sytuacje, które się odbywają w naszym kraju – powiedział.

d4kh54s

Według badania Biostatu z 2021 roku 72 proc. Polek i Polaków sprzeciwia się hodowaniu i zabijaniu zwierząt na futro. Co więcej, zdecydowana większość z nas nie kupuje futer naturalnych – w badaniu z listopada 2022 roku 77,3 proc. ankietowanych wskazało, że w ciągu ostatnich dwóch lat nie zdarzyło im się kupić ubrania zawierającego elementy futrzane pochodzące od zwierząt.

Projekt Otwartych Klatek ma na celu promocję zbiórki podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską #FurFreeEurope, która dąży do wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futro w całej Unii Europejskiej oraz do zakazu importu futer do krajów UE. Podpisało się pod nią już ponad 1,2 miliona Europejczyków, jednak inicjatorzy chcą zebrać przynajmniej 1,4 miliona podpisów.

– Tylko po uzyskaniu miliona ważnych podpisów pod inicjatywą Komisja Europejska ma obowiązek rozpatrzyć wniosek. W procesie weryfikacji niestety część podpisów jest odrzucana, dlatego tak ważne jest, aby mieć przynajmniej kilkaset tysięcy podpisów więcej – tłumaczy Marta Korzeniak ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.– Bardzo się cieszymy, że znane i uwielbiane osoby zabrały głos w imieniu milionów zwierząt, które wciąż są hodowane i zabijane na futro w naszym kraju. Razem mamy moc, aby zakończyć ten okrutny przemysł raz na zawsze – dodaje.

d4kh54s

Zakaz hodowli zwierząt na futro w UE można poprzeć podpisując inicjatywę na stronie: www.europabezfuter.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4kh54s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kh54s