Trwa ładowanie...
Artykuł Sponsorowany
01-06-2020 16:19

Poznaj powody, dla których warto przeczytać Harry’ego Pottera!

Harry Potter to dla wielu osób wyjątkowa seria książek, która odmieniła ich życie. Jeśli do tej pory z jakiegoś powodu omijaliście książki o młodym czarodzieju, czas to zmienić!

Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany
Poznaj powody, dla których warto przeczytać Harry’ego Pottera!Źródło: materiał klienta
d3m8fo1
d3m8fo1

Artykuł sponsorowany

„Państwo Dursleyowie spod numeru czwartego przy Privet Drive mogli z dumą twierdzić, że są całkowicie normalni, chwała Bogu” — tak brzmi pierwsze zdanie rozpoczynające serię książek o Harrym Potterze. Dziś — ponad 20 lat od publikacji pierwszego tomu — cykl przygód Harry’ego Pottera ma miliony miłośników na całym świecie i sprzedaje się w niebotycznych nakładach. Choć często za sukcesem bestsellerowych książek stoi przemyślana taktyka marketingowa, świat czarodziejów wykreowany przez J.K. Rowling w pełni zasługuje na swoją popularność. Dlaczego warto po niego sięgnąć lub kupić książki w prezencie dziecku?

Harry Potter — opowieść o wartościach

Harry ma trudny start w życiu. Gdy giną jego rodzice, trafia pod opiekę ciotki i wuja, którzy dają mu odczuć, że jest niechciany w ich domu. Dopiero w Hogwarcie odkrywa moc przyjaźni i prawdę o swojej rodzinie. Okazuje się, że wokół siebie ma ludzi, na których może polegać, znajduje też w sobie wiele odwagi i determinacji. Cykl książek o przygodach Harry’ego Pottera pokazuje, jak wielka jest siła miłości i — nie mniejsza — prawdziwej przyjaźni. Uczy, że warto być ambitnym niczym Hermiona, lojalnym jak Ron, a czasem bujać w obłokach jak Luna Lovegood.

Wiele postaci okazuje się bohaterami godnymi naśladowania, nawet jeśli początkowo wcale nie zdobywają naszej sympatii. Z tego również płynie ważna nauka, by nie oceniać ludzi zbyt pochopnie i dawać im drugą szansę. Choć postacie z Harry’ego Pottera przekazują ważne wartości, nie wypadają sztucznie — czasem popełniają błędy, które próbują naprawiać, innym razem liczą, że sytuacje, w które się wplątali, ujdą im na sucho… Dzięki temu są bohaterami z krwi i kości — takimi, z którymi chciałoby się zaprzyjaźnić.

Wykreowany świat, który staje się drugim domem

Miłośnicy Harry’ego Pottera regularnie czytają cały cykl od nowa. Dlaczego? To jedna z niewielu książek, do których chce się wracać, bo świat w niej przedstawiony staje się drugim domem dla czytelnika. Kiedy śledzimy losy głównego bohatera, razem z nim poznajemy Hogwart i nauczycieli magii, czy odwiedzamy Hagrida w jego chatce. Zaczynamy żywić sympatię do niektórych postaci, a inne budzą naszą niechęć.

d3m8fo1

Uniwersum stworzone przez Rowling jest tak obszerne, że pokusa sprawdzenia, czy tym razem odkryjemy coś nowego, jest niesamowicie silna. Poza tym zawsze warto „odwiedzić przyjaciół” — nawet jeśli istnieją tylko na kartach wyjątkowej książki. Miłośnicy serii przekonują, że tak właśnie czują się, gdy wracają do znanej historii. Fani Harry’ego Pottera tworzą niesamowite akcesoria, a nawet całe sklepy i miejsca poświęcone temu uniwersum! Przykładowo, w Krakowie można wybrać się do kawiarni „Dziórawy Kocioł”, inspirowanej lokalem opisanym przez Rowling.
Humor, akcja i sposób na relaks!

Trzeba przyznać, że cykl o Harrym Potterze jest napisany lekko i w sposób bardzo przystępny, ale nie banalny — dzieci będą potrafiły zrozumieć treść, a dorośli nie znudzą się zbyt prostym językiem. Przygody młodego czarodzieja zapewniają wartką akcję i wiele godzin rozrywki, są także okraszone humorem, który powinien przekonać nawet największego przeciwnika.
Co ciekawe, autorka korzystała z wielu legend i baśni podczas tworzenia świata magii opisanego w powieściach, np. Bijąca Wierzba rosnąca na błoniach Hogwartu wzięła swój początek od kijów samobijów. Uważni czytelnicy z pewnością znajdą wiele innych nawiązań, jednak jeśli skupią się wyłącznie na fabule i nastawią na czystą rozrywkę — również będą zadowoleni z wyboru lektury.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany
d3m8fo1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m8fo1