Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
muzyka
02-03-2020 13:43

"Przyjaźń zwycięża" – artyści zagrają dla Chin

Przyjaźń to także sztuka budowania kręgów wsparcia w sytuacjach kryzysowych. Fundacja Kręgi Sztuki organizuje koncert charytatywny "Przyjaźń zwycięża" z intencją zebrania środków dla mieszkańców miasta Wuhan–najbardziej dotkniętego epidemią koronawirusa rejonu Chin. Wirtualna Polska jest patronem medialnym koncertu "Przyjaźń zwycięża".

"Przyjaźń zwycięża" – artyści zagrają dla ChinŹródło: Materiały prasowe
d2bwn81
d2bwn81

9 marca 2020 roku o godz. 19 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego "S1" w Warszawie pod hasłem "Przyjaźń zwycięża" wystąpią artyści, którzy przyjęli zaproszenie Fundacji do udziału w koncercie.

Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup dla Wuhanu i innych miejsc w prowincji Hubei wskazanych przez Ambasadę ChRL w Warszawie pilnie potrzebnych maseczek, termometrów i środków higienicznych. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcom tych rejonów zostanie przekazana konkretna pomoc.Będzie to również ważny, symboliczny gest naszej solidarności nie tylko z Chińczykami, ale ze wszystkimi ludźmi walczącymi z wirusem i jego skutkami.

W czasach coraz większego zagrożenia epidemiami ludzka empatia i udzielanie realnej pomocy poszkodowanym w różnych rejonach świata to wyraz postawy głęboko humanistycznej.Jej efektem, oprócz poprawy sytuacji innych, jest również ochrona własnego zdrowia.

Zapraszamy na koncert!

d2bwn81
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bwn81