Trwa ładowanie...
d3wdfzm

Radosław Majdan

Najnowsze informacje
3.6
(5 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Szczecin

Filmografia:
d3wdfzm
ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Radosław Majdan – były polski piłkarz występujący na pozycji bramkarza, komentator sportowy, radny, działacz piłkarski, trener, celebryta.

Radosław Majdan urodził się 10 maja 1972 roku w Szczecinie. Piłkarską karierę rozpoczął w rodzinnym mieście w barwach juniorskich drużyn Pogoni. W zespole seniorskim pojawił się w roku 1989, ale na debiut ekstraklasowy musiał poczekać aż trzy lata.

Radosław Majdan występował w Pogoni Szczecin do roku 2001. Dla swojego macierzystego klubu rozegrał 225 meczów i zdołał nawet strzelić jednego gola. Bramkarz kontynuował karierę w tureckim zespole Goztepe Izmir. Majdan reprezentował barwy tej drużyny przez rok i łącznie pojawił się na boisku 31 razy.

W roku 2002 Radosław Majdan podpisał kontrakt z greckim PAOK Saloniki. W barwach tej drużyny zdołał zagrać jedynie cztery mecze. Następnie bramkarz przeszedł do tureckiego Bursasporu. W barwach tego klubu Majdan rozegrał 6 spotkań. Kolejnym przystankiem w karierze zawodnika był FC Aszdod (12 meczów).

Przed rozpoczęciem sezonu 2004/2005 Radosław Majdan podpisał kontrakt z Wisłą Kraków. Dla drużyny ze stolicy Małopolski zagrał w 62 spotkaniach. Z „Białą Gwiazdą” bramkarz dwukrotnie wygrywał Mistrzostwo Kraju.

W roku 2007 Majdan ponownie został piłkarzem Pogoni Szczecin. Dla klubu zagrał 27 spotkań. Następnie zawodnik przeszedł do Polonii Warszawa, w której rozegrał 30 spotkań. Radosław Majdan zakończył karierę w 2010 roku.

Radosław Majdan siedmiokrotnie wystąpił w barwach Reprezentacji Polski. Z orzełkiem na piersi bramkarz zadebiutował 20 stycznia 200 roku w przegranym 0-3 meczu z Hiszpanią. 14 czerwca 2002 Majdan pojawił się w pierwszym zespole na ostatni mecz fazy grupowej Mistrzostw Świata, w którym Polacy mierzyli się ze Stanami Zjednoczonymi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej reprezentacji 3-1. Ostatni raz w narodowych barwach Majdan zagrał 21 sierpnia 2002 w towarzyskim meczu z Belgią (1-1).

Po zakończeniu kariery Radosław Majdan został dyrektorem sportowym i kierownikiem drużyny Polonii Warszawa. Był także rzecznikiem prasowym klubu oraz trenerem bramkarzy. Grał również w Reprezentacji Polski w piłce nożnej plażowej.

W roku 2006 Majdan zdobył mandat radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego (start z ramienia Platformy Obywatelskiej). Funkcję tę sprawował przez trzy lata. W październiku 2014 powołano go do Rady Nadzorczej giełdowej spółki MBF Group S.A.

Radosław Majdan jest też osobowością telewizyjną i celebrytą. Komentował on mecze m.in. w TVP Sport. Zawodnik udzielał się też jako model (m.in. „CKM” i „Gala”). Reklamował odzież marki Pako Lorente oraz produkty Tanino Lamborghini. Brał udział również w wielu programach rozrywkowych, w tym w „Tańcu z Gwiazdami” (4. lokata z Izabelą Janachowską) oraz „Azji Express”.

W przeszłości związany z Sylwią Majdan, Anną Prus i Dorotą Rabczewską Obecnie jego żoną jest Małgorzata Rozenek.

W roku 2012 ukazała się autobiografia Majdana – „Pierwsza połowa”. Piłkarz zadedykował książkę Annie Prus.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wdfzm
d3wdfzm
d3wdfzm