Trwa ładowanie...
d1uql2b

Rafał Jonkisz

Najnowsze informacje
2.3
(16 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Rzeszów

d1uql2b
AKPA
Źródło: AKPA

Rafał Jonkisz – polski model i sportowiec. Zdobywca tytułu Mistera Polski 2015. Półfinalista konkursu Mister World 2016.

Rafał Jonkisz urodził się 14 września 1997 roku w Rzeszowie. W swoim rodzinnym mieście ukończył naukę w V Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Od najmłodszych lat Rafał Jonkisz wykazywał uzdolnienie w kierunku sportowym. W wieku 13 lat rozpoczął swoją przygodą z akrobatyką artystyczną. Jako gimnastyk zdobył wiele prestiżowych nagród. W roku 2014 wraz ze swoim zespołem zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Świata Show Dance. Wcześniej, bo w roku 2010, zdobył złoty medal w sztafecie 4x100 na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski.

Rafał Jonkisz brał udział w castingu siódmej edycji programu „Mam talent!”. W duecie z Sebastianem Kamińskim zaprezentowali choreografię akrobatyczną. Latem 2015 roku Jonkisz wziął udział w konkursie Mister Wakacji 2015. Ostatecznie zdobył w tym plebiscycie pierwsze miejsce. W tym samym roku został wybrany Misterem Polski. Był także reprezentantem naszego kraju w konkursie Mister World 2016. Jonkisz zdołał nawet zakwalifikować się do pierwszej dziesiątki tego plebiscytu.

Wraz z Norbertem Hawrylukiem i Kamilem Knutem powołał do zycia formację akrobatyczną FlyBoys. Rafał Jonkisz wziął udział w piątej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Na parkiecie występował z Waleriją Żuralewską, z którą ostatecznie zajął czwartą lokatę.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uql2b
d1uql2b
d1uql2b