Trwa ładowanie...
d3p5ew9

Ricky Martin

Najnowsze informacje
4.0
(4 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

San Juan, Puerto Rico

Dyskografia:

Ricky Martin (1991)
Me Amarás (1993)
A Medio Vivir (1995)
Vuelve (1998)
Ricky Martin (1999)
Sound Loaded (2000)
Almas Del Silencio (2003)
Life (2005)
Musica + Alma + Sexo (2011)

d3p5ew9
ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Ricky Martin pochodzi z Portoryko, nazywany jest jednym z najważniejszych ambasadorów muzyki latino na świecie. Zyskał sławę w Ameryce Południowej i Łacińskiej, dzięki występom w popularnym boysbandzie. Początki jego kariery to również bycie aktorem. Po opuszczeniu zespołu, przeprowadził się do Meksyku i dostał jedną z głównych ról w hiszpańsko języcznym serialu - "Alcanzar Una Estrella".

Po roku wydał pierwszą solową płytę, zatytułowaną po prostu "Ricky Martin". Debiutancki album okazał się hitem i zapewnił młodemu piosenkarzowi ogromną popularność.

Druga płyta to "Me Amaras". Albumem wydanym w 1993 roku Ricky przetarł międzynarodowe szlaki i wyruszył w międzynarodowe tournee

W 1995 roku Ricky ponownie wrócił do aktorstwa i wystąpił w musicalu "Nędznicy", wystawianym na Broadwayu. Jak się później okazało, była to jedna z najlepszych rzeczy w życiu, jakie spotkały artystę. To tam ponownie trafił na kolegę ze swojego byłego boysbandu - Robiego "Draco" Rosę i nawiązał współpracę z K.C. Porterem. Nagrali wspólnie album "A Medio Vivir".

Płytę promował singiel "Un, Dos, Tres Maria", który okazał się momentem przełomowym w karierze wokalisty. Finalnie album sprzedał się w ilości ponad 3 milionów egzemplarzy,

W 1998 roku piosenkarz miał już miano jednego z najpopularniejszych artystów na globie. Ricky napisał również piosenkę "Cup Of Life" / "La Copa de la Vida", która stała się oficjalnym hymnem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Słowa tego utworu wszyscy nucili jeszcze przez wiele miesięcy po zakończeniu piłkarskich zmagań.

W maju 1999 roku artysta wydał swoją pierwszą, w pełni anglojęzyczną płytę. Album "Ricky Martin" promował singiel "Livin' la Vida Loca", który uplasował się na 1. miejscu najważniejszych list przebojów w 24 krajach na całym świecie.

Po sukcesie ostatniej płyty Ricky wyruszył w kolejną trasę koncertową. Na jego koncerty potrafiło przyjść nawet... 2 milionów fanów. Wystąpił również na najważniejszych imprezach muzycznych, m.in.: Grammy Awards, MTV Awards, Brit Awards, MTV Europe Awards.

W 2000 roku Ricky wydał swoją drugą anglojęzyczną płytę. Album "Sound Loaded" sprzedał się w nakładzie przeszło 8 milionów egzemplarzy. Zawierał on taneczny hit - "She Bangs", który ponownie zawojował na światowych listach przebojów

W 2005 roku pojawia się album "Life", który jest najlepiej wyprodukowaną płytą w dotychczasowej karierze. Ricky zawdzięcza to współpracy m.in. z Will.I.Am z Black Eyed Peas.

Ricky Martin zaangażowany jest w działalność filantropijną, jego fundacja Ricky Martin Foundation walczy ze współczesnym niewolnictwem – handlem ludźmi oraz wykorzystywaniem nieletnich. Artysta w 2010 roku ujawnił, że jest homoseksualistą. Jest ojcem bliźniaków Matteo i Valentino.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p5ew9
d3p5ew9
d3p5ew9