Trwa ładowanie...

Rozwód Angeliny Jolie i Brada Pitta. Aktorka domaga się zmiany sędziego. Znamy powód

W poniedziałek Angelina Jolie poprosiła o zmianę sędziego, który miał orzekać w sprawie rozwodowej z Bradem Pittem. Okazało się, że ma on pewne powiązania biznesowe z jednym z adwokatów aktora.

Share
Angelina Jolie wniosła o odsunięcie prywatnego sędziego ze sprawy
Angelina Jolie wniosła o odsunięcie prywatnego sędziego ze sprawyŹródło: Getty Images, fot: Anthony Harvey
d2kegzb

Sprawa rozwodowa Angeliny Jolie i Brada Pitta trwa już od 2016 roku. Para, która niegdyś uchodziła za idealną, dalej toczy bitwę w sądzie. Walka dotyczy opieki nad dziećmi. Teraz jednak na światło dzienne wyszły niewygodne fakty. Okazało się, że sędzia John W. Ouderkirk, który prowadzi sprawę od początku, powinien zostać od niej odsunięty.

Tego właśnie chce Angelina Jolie. Jak podaje Vanity Fair, Ouderkirk miał zataić fakt, że między nim a adwokatem Brada Pitta, Anne C. Kiley, istnieje "aktualna, trwająca i powtarzająca się relacja". O co dokładnie chodzi? Zagraniczne media podają, że mowa o "interesach finansowych".

Zobacz także: Brad Pitt ma nową partnerkę. Angelina nie jest zadowolona

Adwokat aktora miał "aktywnie opowiadać się za interesami finansowymi sędziego Ouderkirka, przedłużeniem jego nominacji i możliwości dalszego pobierania honorariów w jednej z głośnych spraw". Prawnicy Angeliny Jolie powołują się w tym przypadku na prawo stanu Kalifornia. Jeśli ktoś ma "uzasadnione wątpliwości" co do zachowania bezstronności sędziego, może wnieść o odsunięcie go ze sprawy.

d2kegzb

Wyszły na jaw "niewygodne" fakty. Angelina Jolie wnosi o odsunięcie sędziego z jej sprawy rozwodowej

Pojawia się pytanie: dlaczego Angelina Jolie wnosi o odsunięcie sędziego po niemal 4 latach batalii? W rozmowie z Vanity Fair osoba z bliskiego otoczenia aktorki miała ujawnić, że "zespół Angeliny nie był informowany o rzeczach, które powinny zostać ujawnione". "Wszelkie próby zasugerowania czegoś innego mają na celu jedynie odwrócenie uwagi od zachowania, które narusza zasady etyki sędziów" - dodaje.

Jak podaje The Sun, powód może być jeszcze inny. Z opublikowanych informacji na portalu wynika, że decyzja Angeliny Jolie może wynikać z tego, że "sprawy nie idą po jej myśli". I mimo że para uzyskała rozwód w 2019, walka o opiekę nad dziećmi wciąż trwa.

Angelina Jolie i Brad Pitt są rodzicami sześciorga dzieci. Maddox, najstarszy syn pary, ma 19 lat. Pax jest od niego młodszy o 3 lata. Zahara ma 15 lat, Shiloh 14, a bliźniaki Vivienne i Knox, 12.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2kegzb

Podziel się opinią

Share
d2kegzb
d2kegzb