Trwa ładowanie...

Sąd stanął po stronie Michała Adamczyka. Roman Giertych nie będzie zadowolony

Zażalenie dziennikarza TVP zostało rozpatrzone na jego korzyść. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga uchylił postanowienie, wedle którego Michał Adamczyk miał usunąć swój wpis z Twittera na temat Romana Giertycha na czas postępowania procesowego.

Dziennikarz TVP Michał Adamczyk został pozwany przez Romana Giertycha za wpis na Twitterze Dziennikarz TVP Michał Adamczyk został pozwany przez Romana Giertycha za wpis na Twitterze Źródło: AKPA
d2gb8f1

W grudniu ub.r. Roman Giertych pozwał dziennikarza TVP Michała Adamczyka za komentarz na jego temat na Twitterze. Odnosił się on do zatrzymania mecenasa przez CBA w październiku 2020 r. Zaledwie kilka tygodni później Sąd Rejonowy w Poznaniu uznał zastosowane przez tamtejszą prokuraturę środki zapobiegawcze wobec Giertycha za bezprawne i adwokat mógł powrócić do wykonywania zawodu.

"Pewien mecenas, który miał mieć końskie zdrowie, a jednak zemdlał na zawołanie, próbuje teraz przekonać, że kupno willi we Włoszech, defraudacja 92 mln zł i przyjęcie wielomilionowych korzyści finansowych nie mają żadnego znaczenia, bo teraz trzeba zrobić ukraiński Majdan..." - napisał prowadzący "Wiadomości".

ZOBACZ TEŻ: Afera mailowa. Kto stoi za wyciekiem danych? Giertych o "bajaniu" posłów PiS

W maju br. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga podjął decyzję o udzieleniu zabezpieczenia w postaci usunięcia wpisu Adamczyka z jego profilu "na czas trwania postępowania". Pełnomocniczka dziennikarza oraz Prokurator Regionalny w Warszawie złożyli zażalenie na to postanowienie, argumentując, że nie da się usunąć wpisu tylko na czas procesu.

d2gb8f1

Jak podaje TVP.Info, sąd właśnie uchylił poprzednią decyzję.

- Gdyby decyzja Sądu została utrzymana w mocy, nie byłoby żadnej możliwości późniejszego przywrócenia wpisu redaktora Adamczyka po zakończeniu procesu. Cieszy nas, że argumentacja, wskazująca również na konieczność respektowania zasady wolności słowa, znalazła uznanie w oczach sądu - skomentowała mec. Aleksandra Pyrak w rozmowie z serwisem TVP.Info.

Informację portalu potwierdza biuro rzecznika Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

"W dniu 5 października br. tut. Sąd, po rozpoznaniu zażalenia pozwanego, wydał postanowienie - uchylił zaskarżone postanowienie z dnia 4 maja 2021 r. w przedmiocie zabezpieczenia" - czytamy w nadesłanym do naszej redakcji oświadczeniu.

d2gb8f1

Obecnie sprawa oczekuje na dalsze decyzje sędziego-referenta sprawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2gb8f1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gb8f1