Trwa ładowanie...

Spektakl "Klątwa". Minuta ciszy zamiast kontrowersyjnej sceny

Podczas ostatniego wystawienia spektaklu "Klątwa" w Teatrze Powszechnym wyjątkowo zmieniono scenariusz. W ten niecodzienny sposób oddano hołd Pawłowi Adamowiczowi.

Spektakl "Klątwa". Minuta ciszy zamiast kontrowersyjnej scenyŹródło: East News, fot: East News
d3q0pt3
d3q0pt3

Spektakl "Klątwa" to jedno z najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń kulturalnych ostatnich lat. Swoją premierę miał 18 lutego w 2017 r. w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Podczas ostatniej inscenizacji sztuki spontanicznie zmieniono scenariusz.

Spektakl od początku wzbudzał skrajne emocje. Pojawia się w nim m.in. scena seksu oralnego z figurą Jana Pawła II.

ZOBACZ TEŻ: Po śmierci Adamowicza. Mieszkańcy Gdańska zbudowali "Największe Serce Świata"

Pod koniec spektaklu jedna z aktorek opowiada o zbiórce pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego, na którą chce namówić publiczność. Dodatkowo stojący na scenie krzyż zostaje ścięty piłą mechaniczną. Jak podaje "Polskie Radio 24", 15 stycznia nie zagrano właśnie tej sceny.

d3q0pt3

Zamiast monologu o morderstwie, aktorka Julia Wyszyńska zapowiedziała minutę ciszy, by uczcić pamięć prezydenta Gdańska.

- Spektakl graliśmy dzień po śmierci prezydenta Gdańska. To, co się wydarzyło w tym mieście, było dla nas trudne emocjonalnie do pojęcia i dlatego zespół aktorski zdecydował, by odnieść się do tej sytuacji. Uznaliśmy, by w scenie, gdzie mówi się o zabójstwie, minutą ciszy uczcić zamordowanego Pawła Adamowicza - mówił w wywiadzie dla PR24 Mateusz Węgrzyn, rzecznik prasowy Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie.

Węgrzyn jednak dodał, że zmiana jest jednorazowa i kolejne występy będą odbywały się we wcześniejszej formule.

d3q0pt3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q0pt3

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj