Trwa ładowanie...
Materiał sponsorowany przez GARNIZON SZTUKI

Spektakl Teatru Garnizon Sztuki pt. "Klub Niepokornych"

Zapraszamy na pierwszą w tym sezonie uroczystą premierę spektaklu Teatru Garnizon Sztuki pt. "Klub Niepokornych", która odbędzie się 6 grudnia 2023 roku. W spektaklu wystąpi plejada znakomitych aktorów młodego pokolenia. Na scenie zobaczymy: Igę Krefft, Kornelię Strzelecką, Adama Zdrójkowskiego, Patryka Cebulskiego, Jana Wieteskę oraz Magdalenę Kumorek. Autorką scenariusza jest Joanna Kowalska, a reżyseruje Piotr Ratajczak.

  Źródło: materiały partnera
d2n5ic0
d2n5ic0

Czy w świecie tak bezkompromisowej, często brutalnej rywalizacji jest miejsce na empatię i wzajemne zrozumienie? Czy w ciągłej presji bycia najlepszym, zanurzeniu w wirtualu i technologiach, i marginalizacji społecznej jesteśmy w stanie się porozumieć? 

Ta historia zdarzyła się w liceum. Ale mogła wydarzyć się właściwie wszędzie, w korporacji, na wyjeździe integracyjnym, wśród znajomych, na imprezie czy w domu rodzinnym.

Pięcioro młodych ludzi zostaje odciętych od świata, od bodźców zewnętrznych, telefonów, mediów społecznościowych, od wszystkiego do czego są przyzwyczajeni. Każdy z nich pochodzi z innego środowiska, dzielą ich zainteresowania, status społeczny i styl życia.

Tajemnicza, zamknięta w sobie dziwaczka Marta, królowa piękności, uzależniona od social mediów, przebojowa influencerka Klaudia, lizusowaty kujon Eliasz, atrakcyjny sportowiec Łukasz i chuligan, zbuntowany raper Mati. Jest też surowa nauczycielka, która nosi w sobie mocno skrywaną tajemnicę, a jej odkrycie mocno namiesza.

d2n5ic0

Obcy, nieufni, prześmiewczy, konfrontacyjni. Patrzą na siebie przez pryzmat krzywdzących stereotypów. Są zbyt skoncentrowani na własnych problemach, aby móc otworzyć się na innych. Wydaje się, że nie ma najmniejszej szansy na porozumienie.

Na początku milczą, z nudów zaczynają ze sobą rozmawiać, stopniowo porzucają uprzedzenia i odsłaniają swoje historie, zaczynają mówić o własnych lękach i najskrytszych pragnieniach. Dostrzegają w końcu, że pomimo różnic, więcej ich łączy, niż dzieli. Pokazują prawdziwą twarz, dostrzegają, że wszyscy zmagają się z tym samym. To rodzina, jej brak akceptacji, wsparcia i miłości, jej przerośnięte ambicje są źródłem największej traumy.

W końcu zbliżają się do siebie, nawiązują prawdziwe relacje.

Ten spektakl to zabawna, przejmująca i mądra opowieść o tym, że młodość to ekscytująca, pełna zawirowań i nieprzewidywalnych zwrotów akcji podróż, a punktem docelowym jest dorosłość. To historia ta o tym, że młodość to bolesny czas buntów i poszukiwań, walka z wewnętrznymi demonami, ale także okres, w którym kształtują się marzenia i cele, a te mają wpływ na to kim stajemy się jako dorośli. To także opowieść o sile i znaczeniu komunikacji. Niezależnie od tego, w jakim punkcie swojego życia jesteśmy. 

d2n5ic0

Premiera spektaklu "Klub Niepokornych" – 6 grudnia 2023 roku. Scenariusz powstał z inspiracji filmem John Hughes The Breakfast Club z 1985 roku.

Scenariusz: Joanna Kowalska

Reżyseria: Piotr Ratajczak

Scenografia: Marcin Chlanda

Kostiumy: Katarzyna Sobolewska

Muzyka: Piotr Aleksandrowicz

Choreografia: Aneta Jankowska

OBSADA:

KLAUDIA - Kornelia Strzelecka

MARTA - Iga Krefft

d2n5ic0

MATI - Adam Zdrójkowski

ELIASZ - Patryk Cebulski

ŁUKASZ – Jan Wieteska / Filip Orliński

NAUCZYCIELKA – Magdalena Kumorek

Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

Więcej na: Instagram / www.garnizonsztuki.org.pl 

INSTAGRAM: @garnizonsztuki_teatr / Facebook: Garnizon Sztuki – teatr pozytywnych emocji

Bilety i rezerwacje grupowe:

d2n5ic0

GARNIZON SZTUKI - teatr pozytywnych emocji. 

Od 2014 roku Fundacja Garnizon Sztuki rozwija unikatową ideę łączenia społecznej misji ze szlachetną rozrywką. Misja ta realizowana jest na scenie GARNIZONU SZTUKI – teatru pozytywnych emocji, który mieści się, w samym sercu Warszawy przy ul. M. Konopnickiej 6, gdzie tętni nie tylko artystyczne, ale i towarzyskie życie, liczne restauracje i kawiarnie inspirują do spotkań. 

Materiał sponsorowany przez GARNIZON SZTUKI
d2n5ic0
d2n5ic0