Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
sylwester Marzeń z Dwójką
31-12-2019 14:03

Sylwester Marzeń z Dwójką: Dlaczego rozpadł się legendarny zespół Modern Talking?

Na sylwestrowej scenie w Zakopanem wystąpi Thomas Anders z legendarnego zespołu Modern Talking. Czy powodem rozpadu formacji była żona Thomasa Andersa?

Sylwester Marzeń z Dwójką: Dlaczego rozpadł się legendarny zespół Modern Talking?Źródło: Materiały prasowe
d46fqao
d46fqao

Modern Talking nie trzeba nikomu przedstawiać. Na całym świecie sprzedali 160 mln płyt. Ich przeboje "You’re My Heart, You My Soul", "Cheri Cheri Lady", "Brother Louie” czy "You Can Win If You Want" znają wszyscy. Zespół składał się z dwóch muzyków - Dietera Bohlena i Thomasa Andersa. Od lat pisze się, że ich współpraca przestała się układać, gdy w życiu Thomasa pojawiła się Nora-Isabell Balling, z którą ożenił się w 1985 r.

Thomas Anders naprawdę nazywa się Bernd Weidung. Urodził się w 1963 r. w Munstermaifeld koło Koblencji. Od dziecka kochał muzykę, uczył się gry na fortepianie. W 1980 r. wygrał konkurs Radia Luxemburg, podpisał kontrakt z wytwórnią CBS i nagrał swój pierwszy singiel "Judy".

W 1984 r. wraz z kompozytorem Dieterem Bohlenem założył zespół Modern Talking. Już pierwszy singiel "You’re My Heart, You’re My Soul" dotarł do pierwszej dziesiątki list przebojów w 35 krajach. Ich kariera rozwijała się fantastycznie ale Nora-Isabelle, uważała, że Thomas powinien robić karierę sam.

Jak pisano, bardzo chciała zostać menadżerką Thomasa, a jej działania miały fatalny wpływ na stosunki między oboma członkami Modern Talking. Ich stosunki stały się napięte do tego stopnia, że Dieter nie przyjechał na ślub Thomasa i Nory.

d46fqao

Podobno to właśnie z jej inicjatywy Thomas nosił na szyi wielki złoty wisior z napisem "Nora", czym doprowadzał do rozpaczy miliony fanek.

Ostatecznie zespół rozpadł się i Thomas rozpoczął karierę na własny rachunek.

- Nie żałuję, nie rozpamiętuję. Mieliśmy swoją świetną karierę i swój czas. Każdy z nas jest teraz szczęśliwy i tylko to się liczy - mówił w jednym z wywiadów.

W 1999 r. Thomas sfinalizował rozwód z Norą, a naszyjnik wylądował w sejfie. Artysta nie zagląda tam, żartował nawet, że być może odda błyskotkę do muzeum.

d46fqao

Modern Talking wznowił działalność w 1998 r. i grał do 2003. Podczas jednego z koncertów w Polsce obaj członkowie duetu zdementowali plotki na temat udziału Nory w rozpadzie grupy. Każdy z nich poszedł swoją drogą.

Popularność Thomasa nie słabnie. Ma fanów nawet w Rosji, gdzie jego płyty osiągają status platynowych.

- Nie wybieram się na emeryturę. Byłbym bardzo nieszczęśliwy wierząc, że najlepszy czas minął 20 lat temu. Szczęśliwy jestem tu i teraz - mówi Thomas Anders, którego już dziś zagra na scenie "Sylwestra Marzeń z Dwójką".

d46fqao

Na Równi Krupowej w Zakopanem zagrają także m.in.: Natalia Oreiro, Maryla Rodowicz, Viki Gabor, Zenon Martyniuk & Akcent, Weekend, Golec uOrkiesra, Gromee, Boys, Kombi, Stefano Terrazzino, Chico & The Gypsies, Bayer Full oraz Piękni i Młodzi.

"Sylwester Marzeń z Dwójką" już 31 grudnia od godz. 20:00 w TVP2.

d46fqao
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46fqao