Trwa ładowanie...

Szczegóły pogrzebu Piotra Świąca. Rodzina ma jedną prośbę

Tragiczna śmierć Piotra Świąca poruszyła wielu Polaków. Można być pewnym, że na pogrzebie prezentera pojawi się tłum żałobników. Wychodząc naprzeciw tym, którzy będą chcieli go pożegnać, rodzina zmarłego wystosowała szczególną prośbę.

Piotr Świąc zginął w wypadku samochodowymPiotr Świąc zginął w wypadku samochodowymŹródło: YouTube
d2127bi
d2127bi

Piotr Świąc zginął w wypadku samochodowym późnym wieczorem w piątek 5 marca w okolicach Borcza. Miał 54 lata. Według ustaleń policji do tragedii doszło z winy 23-latka, który z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z samochodem prowadzonym przez Świąca. Wielu widzów do dziś nie może pogodzić się z tym, co się stało i przyzwyczaić do myśli, że już nigdy nie zobaczą prezentera na szklanym ekranie.

Pogrzeb Świąca odbędzie się 13 marca o godz. 11:30 w Archikatedrze Oliwskiej. Ceremonia Pogrzebowa rozpocznie się po zakończeniu Mszy Świętej na Cmentarzu Centralnym Srebrzysko w Gdańsku. Najbliżsi prezentera mają jedną prośbę do wszystkich tych, którzy przyjdą go pożegnać.

"Ponieważ śp. Piotr Świąc aktywnie wspierał działalność Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku, w porozumieniu z Hospicjum i Rodziną, na Cmentarzu Srebrzysko obecni będą wolontariusze, którzy zbierać będą dobrowolne datki. Zachęcamy do tego, by - zamiast kupować kwiaty - wesprzeć działalność Hospicjum. Uprzejmie prosimy o stosowanie się do aktualnych przepisów związanych z przeciwdziałaniem epidemii Covid-19. Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowywaniu bezpiecznego dystansu podczas Mszy Świętej oraz ceremonii pogrzebowej" - podano w komunikacie na Facebooku TVP3 Gdańsk.

Dla tych, którzy chcą pożegnać Świąca, ale nie będą mogli zrobić tego osobiście, zorganizowano internetową zbiórkę pieniędzy (TU odbywa się akcja).

Oni odeszli w 2020 roku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2127bi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2127bi