Trwa ładowanie...

Tata Maty przyjął wyzwanie. Zarapował dla służb medycznych w hot16challenge2

Profesor Marcin Matczak, czyli tata rapera Maty, został nominowany do hot16challenge2. Przyjął wyzwanie i zarapował. Wszystko w szczytnym celu.

Tata Maty przyjął wyzwanie. Zarapował dla służb medycznych w hot16challenge2Źródło: YouTube.com
d3ltvee
d3ltvee

#Hot16Challenge2 to druga edycja kultowego już w polskim rapie Hot 16 Challenge z lata 2014 r. Wówczas pomysł padł ze strony rapera Solara, który chciał zorganizować zwykłą internetową zabawę dla artystów na fali Ice Bucket Challenge. W tym roku akcja ma jednak konkretny cel.

Hot 16 Challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Tematyka tekstów dowolna. Druga edycja to dodatkowo zbiórka pieniędzy na wsparcie dla polskiej służby zdrowia, która walczy z pandemią koronawirusa. Na stronie siepomaga.pl trwa zbiórka charytatywna "Beef z koronawirusem #hot16challenge". Kwota, w jaką mierzą autorzy zbiórki, to milion złotych.

W zabawie wzięło udział już kilku najpopularniejszych polskich raperów, m.in. Taco Hemingway, Białas, Kękę, Bedoes i Mata. Ich nagrania zbierają kilkaset tysięcy, a nawet miliony wyświetleń na portalu YouTube. Każdy z uczestników wyzwania wpłaca też pieniądze na zbiórkę. Tym razem jednak wyzwanie wyszło poza krąg raperów. Wszystko za sprawą Taco, który do nagrania zwrotki zaprosił YouTubera Klocucha. Ten z kolei nominował m.in. Norbiego i Rafała Brzozowskiego. Obaj panowie przyjęli wyzwanie.

d3ltvee

Kolejne nominacje otrzymują osoby związane z popkulturą, niekoniecznie muzycy. Dostali je m.in. Tomasz Karolak i Kuba Wojewódzki. Otrzymał je też… Tata Maty, czyli Marcin Matczak. Ojciec młodego rapera, który w wywiadach podkreślał, że wspiera swojego syna, nie mógł się wykręcić. Poszedł do studia i nagrał swoją zwrotkę. Za jego plecami cały czas stał Mata.

Matczak rapował o konstytucji i o swojej niechęci do PiS-u. Na koniec nominował Liroya, Zbigniewa Hołdysa, Andrzeja Seweryna, Adama Bodnara i Tomasza Lisa. Wygląda na to, że zabawa szybko się nie skończy.

d3ltvee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ltvee