Trwa ładowanie...
d3c7fvn

Teatr Karolaka bez siedziby. ZHP podpisał umowę ze spółką Grażyny Wolszczak

ZHP, czyli właściciel budynku, w którym mieściła się dotąd siedziba teatru Tomasza Karolaka IMKA, podpisał nową umowę najmu ze spółką należącą do Grażyny Wolszczak oraz Joanny Glińskiej. – Jeśli pan Karolak będzie miał ciekawe pomysły, to zapraszamy go do współpracy, na takich samych warunkach jak innych – mówi aktorka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Karolak stracił siedzibę dla teatru IMKA
Tomasz Karolak stracił siedzibę dla teatru IMKA (East News)
d3c7fvn

Dotychczasowa umowa między teatrem Tomasza Karolaka IMKA a ZHP, czyli właścicielem budynku przy ul. Konopnickiej 6 w Warszawie, wygasa 30 czerwca.

Rzecznik ZHP harcmistrzyni Martyna Kowacka poinformowała WP, że od 1 lipca scenę teatralną i pomieszczenia teatru będzie wynajmować od ZHP spółka Grażyny Wolszczak i Joanny Glińskiej Prime Invest.

- Umowa przewiduje utrzymanie teatralnego charakteru miejsca - mówi aktorka.

d3c7fvn

Co z teatrem Karolaka? Repertuar jego teatru IMKA był rozpisany do grudnia tego roku i ma być do tego czasu respektowany.

- Zamierzamy honorować wszystkie zobowiązania wobec innych zewnętrznych producentów - mówi aktorka.

ZOBACZ: Zadowolony Tomasz Karolak robi zdjęcia z fanami i odjeżdża range roverem

W oświadczeniu ZHP czytamy, że nowy najemca gwarantuje Karolakowi - jeśli ten się zgodzi - ”wystawienie wszystkich przedstawień, które nie mogły zostać zagrane ze względu na sytuację epidemiczną, przeprowadzenie jubileuszu 10-lecia Teatru IMKA oraz działanie Teatru IMKA do 31 grudnia”.

d3c7fvn

Wolszczak i Karolak rozmawiają teraz ze sobą tylko przez pośredników - ZHP albo przez media.

ZHP deklaruje, że chce pomóc w negocjacjach między aktorem a nową najemczynią.

"Główna Kwatera ZHP gotowa jest wziąć udział w ewentualnych uzgodnieniach pomiędzy stronami" - czytamy w oświadczeniu.

East News

Jednocześnie władze ZHP przyznają, że nie chciały przedłużać umowy z teatrem IMKA Karolaka. Dlaczego? Może chodzić o zaległości finansowe, których wysokości żadna ze stron nie chce ujawniać. ZHP pisze tylko eufemistycznie, że "nie bez znaczenia dla naszej decyzji była dotychczasowa dynamika wywiązywania się przez Spółkę Teatru z jej obowiązków".

d3c7fvn

Grażyna Wolszczak zapowiada, że spółka Prime Invest poszerzy działalność sceny przy ul. Konopnickiej 6. Jak mówi, głównym przedmiotem aktywności będzie statutowa działalność Fundacji Garnizon Sztuki w postaci prowadzenia teatru rozszerzona o komercyjne projekty.

– Będziemy kontynuować naszą ideę łączenia społecznej misji ze szlachetną rozrywką, będzie to więc nowoczesne miejsce o interdyscyplinarnym charakterze: przedstawienia, teatr dla dzieci, koncerty, wystawy. Chcemy z przekazem dotrzeć zarówno do najmłodszych, jak i najstarszych widzów – zapowiada.

Reprezentująca Tomasza Karolaka Monika Kutnik-Barańska powiedziała WP, że jego oświadczenie zostanie przekazane nam w poniedziałek.

Wcześniej Karolak zarzucał Wolszczak "próbę wrogiego przejęcia siedziby". Porównywał przedstawienia swojego teatru IMKA do przedstawień jej fundacji Garnizon Sztuki (grane były na tej samej scenie od 2015 roku).

d3c7fvn

Karolak: - Grażyna Wolszczak ma tylko trzy przedstawienia [w IMCE- red.] i tylko jedno gromadzi komplet widzów.

Wolszczak: - W repertuarze Teatru Imka znajdują się aktualnie trzy tytuły Fundacji Garnizon Sztuki. Jeden z nich, "Pozytywni" to niekwestionowany hit sprzedażowy. Jednak aktorzy "Czworo do poprawki" i "Samych Plusów" zdziwiliby się, gdyby usłyszeli, ze ich spektakle źle się sprzedają, bo zwykle widzą na widowni komplet.

d3c7fvn

Podziel się opinią

Share

d3c7fvn

d3c7fvn