Trwa ładowanie...

Teatr Karolaka bez siedziby. ZHP podpisał umowę ze spółką Grażyny Wolszczak

ZHP, czyli właściciel budynku, w którym mieściła się dotąd siedziba teatru Tomasza Karolaka IMKA, podpisał nową umowę najmu ze spółką należącą do Grażyny Wolszczak oraz Joanny Glińskiej. – Jeśli pan Karolak będzie miał ciekawe pomysły, to zapraszamy go do współpracy, na takich samych warunkach jak innych – mówi aktorka.

Teatr Karolaka bez siedziby. ZHP podpisał umowę ze spółką Grażyny WolszczakŹródło: East News
d1gj789
d1gj789

Dotychczasowa umowa między teatrem Tomasza Karolaka IMKA a ZHP, czyli właścicielem budynku przy ul. Konopnickiej 6 w Warszawie, wygasa 30 czerwca.

Rzecznik ZHP harcmistrzyni Martyna Kowacka poinformowała WP, że od 1 lipca scenę teatralną i pomieszczenia teatru będzie wynajmować od ZHP spółka Grażyny Wolszczak i Joanny Glińskiej Prime Invest.

- Umowa przewiduje utrzymanie teatralnego charakteru miejsca - mówi aktorka.

Co z teatrem Karolaka? Repertuar jego teatru IMKA był rozpisany do grudnia tego roku i ma być do tego czasu respektowany.

d1gj789

- Zamierzamy honorować wszystkie zobowiązania wobec innych zewnętrznych producentów - mówi aktorka.

ZOBACZ: Zadowolony Tomasz Karolak robi zdjęcia z fanami i odjeżdża range roverem

W oświadczeniu ZHP czytamy, że nowy najemca gwarantuje Karolakowi - jeśli ten się zgodzi - ”wystawienie wszystkich przedstawień, które nie mogły zostać zagrane ze względu na sytuację epidemiczną, przeprowadzenie jubileuszu 10-lecia Teatru IMKA oraz działanie Teatru IMKA do 31 grudnia”.

Wolszczak i Karolak rozmawiają teraz ze sobą tylko przez pośredników - ZHP albo przez media.

d1gj789

ZHP deklaruje, że chce pomóc w negocjacjach między aktorem a nową najemczynią.

"Główna Kwatera ZHP gotowa jest wziąć udział w ewentualnych uzgodnieniach pomiędzy stronami" - czytamy w oświadczeniu.

East News
Źródło: East News, fot: East News/ Grażyna Wolszczak

Jednocześnie władze ZHP przyznają, że nie chciały przedłużać umowy z teatrem IMKA Karolaka. Dlaczego? Może chodzić o zaległości finansowe, których wysokości żadna ze stron nie chce ujawniać. ZHP pisze tylko eufemistycznie, że "nie bez znaczenia dla naszej decyzji była dotychczasowa dynamika wywiązywania się przez Spółkę Teatru z jej obowiązków".

d1gj789

Grażyna Wolszczak zapowiada, że spółka Prime Invest poszerzy działalność sceny przy ul. Konopnickiej 6. Jak mówi, głównym przedmiotem aktywności będzie statutowa działalność Fundacji Garnizon Sztuki w postaci prowadzenia teatru rozszerzona o komercyjne projekty.

– Będziemy kontynuować naszą ideę łączenia społecznej misji ze szlachetną rozrywką, będzie to więc nowoczesne miejsce o interdyscyplinarnym charakterze: przedstawienia, teatr dla dzieci, koncerty, wystawy. Chcemy z przekazem dotrzeć zarówno do najmłodszych, jak i najstarszych widzów – zapowiada.

Reprezentująca Tomasza Karolaka Monika Kutnik-Barańska powiedziała WP, że jego oświadczenie zostanie przekazane nam w poniedziałek.

d1gj789

Wcześniej Karolak zarzucał Wolszczak "próbę wrogiego przejęcia siedziby". Porównywał przedstawienia swojego teatru IMKA do przedstawień jej fundacji Garnizon Sztuki (grane były na tej samej scenie od 2015 roku).

Karolak: - Grażyna Wolszczak ma tylko trzy przedstawienia [w IMCE- red.] i tylko jedno gromadzi komplet widzów.

Wolszczak: - W repertuarze Teatru Imka znajdują się aktualnie trzy tytuły Fundacji Garnizon Sztuki. Jeden z nich, "Pozytywni" to niekwestionowany hit sprzedażowy. Jednak aktorzy "Czworo do poprawki" i "Samych Plusów" zdziwiliby się, gdyby usłyszeli, ze ich spektakle źle się sprzedają, bo zwykle widzą na widowni komplet.

d1gj789
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gj789