Trwa ładowanie...

Kowalczewski wraca do Trójki. To on ściągnął piosenkę Kazika z Listy Przebojów

Tomasz Kowalczewski był dyrektorem Trójki, kiedy miejsce miała afera związana z piosenką Kazika "Twój ból jest większy niż mój". To właśnie on był odpowiedzialny za zdjęcie tego utworu z Listy Przebojów.

Share
Do Trójki wraca Tomasz Kowalczewski
Do Trójki wraca Tomasz KowalczewskiŹródło: AKPA, Fot: Grabarski Damian
d1karzw

Nadchodzą kolejne zmiany w Trójce. Z radia odchodzi Mirosław Rogalski, który od września 2020 r. był redaktorem naczelnym Studia Reportażu i Dokumentu i od kwietnia tego samego roku wicedyrektorem Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Jak podaje rp.pl, zastąpi go Krzysztof Gottesman, którego zastępcą zostanie Tomasz Kowalczewski. To właśnie on został zwolniony ze stanowiska dyrektora Trójki wiosną ubiegłego roku. Wtedy wybuchła afera związana z Listą Przebojów Marka Niedźwieckiego.

Rok temu zwolniono go z Trójki. Teraz wraca na stanowisko

Przypomnijmy. W maju 2020 r. na pierwsze miejsce Listy Przebojów Trójki trafiła piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Piosenka była komentarzem do tego, co wydarzyło się 10 kwietnia. To właśnie wtedy Jarosław Kaczyński udał się na Powązki, by odwiedzić grób matki, mimo że cmentarze były wówczas zamknięte.

d1karzw

Niestety ten fakt nie spodobał się ówczesnemu kierownictwu Trójki, Lista Przebojów zniknęła ze strony internetowej, a Tomasz Kowalczewski został zwolniony. Tuż po wykorzystaniu zaległego urlopu zatrudniono go na stanowisku zastępcy dyrektora biura współpracy z zagranicą Polskiego Radia.

Zobacz także: "Twój ból jest lepszy niż mój". Kazik Staszewski o reakcjach polityków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1karzw

Podziel się opinią

Share
d1karzw
d1karzw