Trwa ładowanie...
10 czerwca 2010, 09:05

Wajda dostanie 200 tysięcy dolarów

Wajda dostanie 200 tysięcy dolarów
dqsitoj
dqsitoj

Andrzej Wajda (74 l.) ma powody do radości.

Reżyser może się pochwalić kolejną nagrodą i... czekiem na 200 tys. dolarów! Reżyser uhonorowany został Nagrodą Państwową Federacji Rosyjskiej.

W sobotę reżyser leci do Moskwy, gdzie 12 czerwca odbierze nagrodę i czek za zasługi na rzecz walki o prawa człowieka. Nagroda ta jest rosyjskim odpowiednikiem pokojowej nagrody Nobla, a decyzja o uhonorowaniu naszego mistrza zapadła m.in. dzięki filmowi „Katyń”, który poruszył rosyjską opinię publiczną.

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Włodarczykowi doskwiera brak pracy

dqsitoj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
dqsitoj

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj