Trwa ładowanie...

Wiadomo, czyje mieszkanie podpalono podczas Marszu Niepodległości

Stefan Okołowicz to polski artysta. To w jego mieszkanie trafiła raca rzucona przez jednego z uczestników Marszu Niepodległości. Co wiemy?

Stefan Okołowicz to polski, zasłużony w środowisku artystaStefan Okołowicz to polski, zasłużony w środowisku artystaŹródło: Agencja Gazeta
d8cs7cx
d8cs7cx

Przez Warszawę przeszedł Marsz Niepodległości. Awantury, bijatyki, rzucane w mieszkania race, ataki na policję - to, co działo się w Warszawie, można prześledzić w tekście WP Wiadomości. Bez dwóch zdań sytuacja od początku wymknęła się spod jakiejkolwiek kontroli. Gdy uczestnicy Marszu przechodzili obok Al. 3 Maja, część z osób zaczęła rzucać race w stronę pobliskich mieszkań. Na jednym z balkonów wywieszona była tęczowa flaga i baner Strajku Kobiet. Race trafiły na znajdujące się obok balkony. Jedna trafiła do mieszkania, które zajęło się ogniem.

Jak donoszą media, mieszkanie, które najbardziej ucierpiało, to pracownia Stefana Okołowicza.

Zobacz: Marsz Niepodległości. Zamieszki w okolicach Stadionu Narodowego

"Super Express" donosi, że w mieszkaniu artysty znajdują się cenne fotografie i reprodukcje obrazów Stanisława Ignacego Witkiewicza.

d8cs7cx

- Oczekuję przeprosin od Bąkiewicza, organizatora marszu - skomentował artysta.

Okołowicz to ekspert, który wie wszystko o twórczości Witkacego, jednego z najważniejszych polskich artystów. Jest współautorem albumu "Anioł i Syn: 30 lat dialogu Stanisława i Stanisława Ignacego Witkiewiczów".

To także wybitny fotograf tworzący w technice analogowej.

Zdjęcia mieszkania Okołowicza publikują w mediach społecznościowych jego znajomi.

d8cs7cx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8cs7cx