Trwa ładowanie...
d9sdc24

Wiemy, jak Maffashion nazwała syna. Jest na liście "imion zakazanych"

Media obiegła informacja, jakie imię wybrała Maffashion dla swojego syna. Niestety znalazło się ono na liście imion, których Rada Języka Polskiego nie zaleca dawać dzieciom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maffashion wybrała dla syna ciekawe imię
Maffashion wybrała dla syna ciekawe imię (ONS, Fot: Pawel Kibitlewski)
d9sdc24

Maffashion długo czekała, żeby poinformować świat o tym, że jest w ciąży. Fani jednak domyślali się, że coś jest na rzeczy. O radosnej nowinie para zdecydowała się poinformować dopiero kilka miesięcy przed rozwiązaniem. Na profilach w mediach społecznościowych blogerki pojawiło się jej zdjęcie, na którym widać ciążowy brzuch.

Imię syna Maffashion w zestawieniu imion, których nie zaleca się dawać dzieciom

O tym, że influencerka urodziła, fani dowiedzieli się bardzo szybko. Para jednak nie ujawniała, jak dała na imię swojemu synowi. Przypadkiem wygadała się Sara Boruc, która złożyła życzenia z okazji Dnia Chłopaka partnerowi Maffashion i jej synowi. "Naj dla Seby i Bastka" napisała.

d9sdc24

Bastian - takie imię wybrali Sebastian i Julka dla ich syna. Co ciekawe, znalazło się ono w zestawieniu imion, których Rada Języka Polskiego nie zaleca nadawać dzieciom. Na stronie RJP widnieje uzasadnienie decyzji - imię jest zdrobnieniem od słowa Sebastian.

Podkreślono, że "urząd stanu cywilnego nie powinien zabronić nadania chłopcu tego imienia. Rodzice, zanim podejmą decyzję, powinni jednak wziąć pod uwagę ewentualne przyszłe przykrości, na jakie może być narażone dziecko (np. docinki spowodowane podobieństwem brzmieniowym imienia Bastian do wyrazów bestia i bastion). Przewodniczący radzi zatem, by w metryce wpisać synkowi pełne imię Sebastian, nazywać go zaś na co dzień zdrobniale: Bastian".

Na liście imion, których nie zaleca się nadawać dzieciom, pojawiły się również m.in. Abbadon, Alma, Arkhan, Joshua, Klea, Montezuma, Pacyfiik, Tupak.

d9sdc24

Zobacz także: Maffashion ściska synka i dziękuje za życzenia urodzinowe

Partner Maff nosi imię Sebastian, a ich syn - Bastian. Prawie tak samo, ale jednak nieco inaczej.

d9sdc24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9sdc24

Podziel się opinią

Share
d9sdc24
d9sdc24