Trwa ładowanie...
d4388mj
Informacja prasowa
News

Wspieramy szlachetną paczkę razem z reprezentacją

Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Wojciech Szczęsny wraz z kolegami z Reprezentacji Polski jako pierwsi zostali Darczyńcami w 15. edycji Szlachetnej Paczki! W tym roku pomagają starszej kobiecie, która samotnie wychowuje czterech wnuczków.
Podziel się
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski (Materiały prasowe)
d4388mj

Dla mnie pomaganie ze Szlachetną Paczką to już tradycja. Każdy z nas chętnie dołożył swoją cegiełkę do prezentów dla tej rodziny. Wiemy, że nie jest im łatwo i mamy nadzieję, że na ich twarzach pojawi się uśmiech - powiedział Robert Lewandowski.

Piłkarze przygotowali specjalną wiadomość do chłopców i ich babci, w której Robert Lewandowski zachęcał: „Nie poddawajcie się, dążcie wytrwale do celu, jesteśmy z Wami!”. Piłkarze przekazali rodzinie także Medal za Waleczność - tym gestem chcą wyrazić podziw, za walkę rodziny z trudną codziennością.

21 listopada Szlachetna Paczka na stronie www.szlachetnapaczka.pl otworzyła bazę rodzin w potrzebie. Od tego dnia Polacy mogą zostać darczyńcami i przygotować pomoc dla wybranej przez siebie rodziny. Piłkarze Reprezentacji na zaproszenie PZPN zostali pierwszym Darczyńcami w tegorocznej, 15. edycji Paczki. Tym samym dali przykład Polakom, aby angażować się w mądrą pomoc.

Duch walki, drużynowość, podnoszenie się po porażkach i wiara w tych, którzy dziś przegrywają. Szlachetna Paczka inspiruje się mistrzami sportu i ich ideałami zaraża miliony Polaków.
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! - to ta zasada połączyła Szlachetną Paczkę ze światem sportu.

d4388mj

Pragniemy, aby ten ideał obowiązywał nie tylko na boisku, ale też wśród Polaków, w ich codziennym życiu. Naszą wizją jest kraj, w którym wszyscy sobie radzą w życiu, a gdy jeden upada, reszta jednoczy się by mu pomóc - jak w drużynie. Tak by powstał i znowu wygrywał - mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel Paczki.

Jak dodaje, w życiu tak, jak w sporcie, żeby wygrać trzeba przede wszystkim pokonywać swoje słabości. Potrzebna jest chęć walki i determinacja. Właśnie takiego ducha walki Szlachetna Paczka pragnie rozbudzić u rodzina w potrzebie, do których dociera. To ludzie, którzy dzisiaj czują się przegrani, mają kryzys. Pomoc innych jest dla nich szansą na odzyskanie sił i wiary w swoje możliwości.

Warto pomagać ze Szlachetną Paczką. Dlatego zachęcam wszystkich do zaangażowania się. Szczególnie teraz, kiedy zbliża się czas świąteczny, pomyślmy o potrzebujących rodzinach, które często czują się samotne i opuszczone - podkreślił Lewandowski.

15 lat mądrej pomocy. Dołącz do Szlachetnej Paczki już dzisiaj, wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i odkryj idealny dla siebie sposób na pomaganie!

d4388mj
Reprezentacja Polski Materiały prasowe
Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski Materiały prasowe
Reprezentacja Polski
d4388mj

Podziel się opinią

Share

d4388mj

d4388mj