Trwa ładowanie...

Zasłynął jako Makumba w piosence Big Cyca. W Polsce prowadzi swój biznes

Joel Pedro Muianga organizuje obozy sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Pandemia koronawirusa dała mu się we znaki.

Share
Zasłynął jako Makumba w piosence Big Cyca. W Polsce prowadzi swój biznesŹródło: YouTube.com
dqwryxm

Joel Pedro Muianga od lat prowadzi w Polsce swój biznes. Polacy kojarzą go jednak głównie z gościnnego występu w piosence zespołu Big Cyc "Makumba".

W rozmowie z Wirtualną Polską Muianga odniósł się do trudnej sytuacji swojej firmy, która zajmuje się organizacją letnich obozów sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.

- Niektóre terminy musiałem anulować, bo nie do końca wiadomo było, co wydarzy się dalej. Czy będzie można organizować wyjazdy, czy nie. Miałem w planie sporo imprez dla dzieci, ale większość z nich odwołałem. Zostawiłem tylko te, których termin realizacji jest dość odległy. Do tego czasu chcę zobaczyć, jak to wszystko rozsądnie zorganizować - powiedział.

ZOBACZ: Krzysztof Skiba: trzeba przywrócić Polsce normalność

Joel przyznaje, że rodzice chętnie zgłaszają swoje dzieci na wyjazdy, ale on sam wciąż czuje się niepewnie. Nie wiadomo, co przyniesie kolejny dzień i jakie zmiany wprowadzi polski rząd.

dqwryxm

- Na razie rodzice zgłaszają się do mnie i chcą, aby ich dzieci brały udział w organizowanych przeze mnie wyjazdach. Myślałem, że będzie gorzej, ale nie oczekiwałem wiele. Cały czas przysłuchuję się, obserwuję, jak to teoretycznie ma wyglądać.

Według ostatnich rządowych zaleceń wszelkiego rodzaju obozy i wyjazdy mogą się odbywać, ale grupy powinny być pomniejszone, a pokoje muszą być dobrane tak, aby zachować dystans.

- Nie pomniejszam grup, ponieważ nigdy nie organizowałem masowych wyjazdów. Nie zabierałem setki dzieci na jeden wyjazd. Zazwyczaj grupy liczyły ok. 10 osób plus wychowawca. Myślę, że to wystarczy.

Na koniec Joel Pedro Muianga dodaje, że jego firma mocno odczuła skutki pandemii koronawirusa. Teraz powoli wszystko wraca do normy, ale ten rok na pewno nie będzie tak samo dobry pod względem funkcjonowania firmy jak poprzedni.

- Bardzo odczułem skutki tej pandemii. Chyba jak każdy. To jest biznes, w którym szczyt przypada na wiosnę i lato. Moja praca opiera się głównie na współpracy z innymi ludźmi, a na ten moment wszystko jest sparaliżowane.

dqwryxm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqwryxm
dqwryxm