Trwa ładowanie...
Artykuł Sponsorowany
29-04-2020 13:32

Zegarek męski do zadań specjalnych – poznaj jego najważniejsze funkcje

W dzisiejszych czasach zegarek nie jest jedynie modnym i eleganckim dodatkiem męskiej stylizacji. Coraz więcej panów po pracy sięga po nieco bardziej sportowe modele, które pomagają w utrzymaniu kondycji, kontrolowaniu postępów w treningach i zachowaniu motywacji do kontynuacji ćwiczeń. Sprawdź, jakie funkcje mogą okazać się przydatne w życiu codziennym aktywnego mężczyzny.

Zegarek męski do zadań specjalnych – poznaj jego najważniejsze funkcjeŹródło: materiał sponsorowany
d3yxa6l
Artykuł sponsorowany

Zegarek z funkcją GPS

Funkcja GPS może przydać się zwłaszcza osobom biegającym oraz jeżdżącym na rowerze w terenie. Zegarki męskie wyposażone w technologię GPS są w stanie obliczyć długość pokonanej trasy, bardzo często umożliwiają także sprawdzenie swojej prędkości na poszczególnych odcinkach. W ten sposób można na bieżąco śledzić swoje postępy i to bez konieczności zabierania na treningi telefonu.

Zegarek z funkcją GPS może przydać się również w życiu codziennym np. podczas jazdy samochodem czy też wędrówki po lesie. Warto postawić na model zegarka z klasą wodoodporności umożliwiającą korzystanie z ulubionego gadżetu także podczas deszczu. Sportowcy powinni natomiast zwrócić uwagę na obecność innych funkcji mierzących aktywność.

d3yxa6l

Zegarek z pulsometrem

Prawdziwym hitem wśród miłośników sportu są zegarki z pulsometrem. Pozwalają na mierzenie tętna podczas wysiłku i na co dzień, co umożliwia śledzenie pracy serca oraz lepsze dopasowanie treningów. Profesjonalni sportowcy często korzystają z tego typu gadżetów, ponieważ wiedza dotycząca tętna pomaga w zwiększeniu wydolności organizmu.

Zegarki z pulsometrem nie są jednak przeznaczone tylko dla fanów aktywności fizycznej. Mogą przydać się każdemu mężczyźnie, który chce zadbać o swoje zdrowie. Regularne mierzenie tętna pozwala na szybkie zauważenie zmian i nieprawidłowości np. skoków ciśnienia lub zbyt wysokich wyników. Można także przekonać się, jak reaguje organizm w sytuacjach stresowych.

Zegarek z krokomierzem

Zgodnie z zaleceniami lekarzy człowiek powinien dziennie przejść około 10 000 kroków. Najłatwiejszym sposobem na monitorowanie swojej aktywności będzie w tym przypadku zegarek z krokomierzem. Taka funkcja może skutecznie zmotywować do częstszego ruszania się, dzięki czemu w krótkim czasie można poprawić swoją kondycję.

Kroki można mierzyć przy pomocy zegarka o klasycznym, sportowym wyglądzie. Sporą popularnością cieszą się także nowoczesne smartwatche oraz specjalne opaski sportowe. Większość modeli można połączyć z aplikacją, w której można śledzić swoje postępy. Dodatkową motywacją mogą być dzienne cele, których wielkość będzie rosła wraz ze spełnieniem założeń na dany dzień.

d3yxa6l

Zegarek ze stoperem

Sportowe zegarki już od lat są wyposażane w stoper. Ta niemalże kultowa funkcja pozwala na pomiar czasu podczas biegania czy też wykonywania poszczególnych ćwiczeń na siłowni. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na dokładność – w przypadku modeli stworzonych z myślą o fanach triathlonu może ona wynosić nawet jedną setną sekundy! Stoper może przydać się także w domu np. do mierzenia czasu podczas gotowania.

Artykuł sponsorowany

d3yxa6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yxa6l