Trwa ładowanie...
d4axhg9

Aktorka chciała zabłysnąć. Porównanie Trumpa do Hitlera nie wyszło jej na dobre

Debra Messing to gwiazda seriali nominowana dziewięciokrotnie do Złotego Globu. W parze ze sławą i talentem aktorskim niestety nie idzie u niej krytyczne myślenie. Aktorka chciała pokazać światu, że prezydent USA jest jak Adolf Hitler, a swoją tezę poparła sfabrykowanym zdjęciem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Debra Messing i jej kompromitujący wpis na Twitterze
Debra Messing i jej kompromitujący wpis na Twitterze (Getty Images)
d4axhg9

Debra Messing, gwiazda "Will i Grace", "Tajemnic Laury" czy "Życia po falstarcie", nigdy nie kryła się ze swoimi poglądami politycznymi i niechęcią do Donalda Trumpa. Obecnie w USA trwają masowe protesty i zamieszki po śmierci czarnoskórego George’a Floyda, zamordowanego na ulicy przez policjanta na służbie. W starciach ze służbami giną kolejni ludzie. Przed Białym Domem policja użyła gazu i strzelała do demonstrantów gumowymi kulami. Donald Trump ostrzega, że może użyć wojska.

Obejrzyj: Kryzys w USA. Masowe protesty po śmierci George'a Floyda

Dla Debry Messing to jasny sygnał, że prezydent USA niczym się nie różni od inicjatora Holocaustu. Aby przekonać sceptyków, zamieściła na Twitterze zestawienie zdjęć Trumpa i Hitlera, na których obaj trzymają w ręku Biblię. "To nie przypadek!" – widnieje napis pod fotkami, które udostępniła aktorka. W komentarzu dała do zrozumienia, że podniesiona ręka z Biblią to sygnał dla białych nacjonalistów i nazistów.

O wpisie Debry Messing szybko zrobiło się głośno, a na aktorkę poleciały gromy. Nie tylko dlatego, że zrównała niepopieranego przez siebie polityka z przywódcą Trzeciej Rzeszy, przez którego zginęły miliony. Ale przede wszystkim dlatego, że fotka Hitlera to prymitywny fotomontaż.

d4axhg9

Inni użytkownicy Twittera zaczęli wytykać aktorce rozpowszechnianie fake newsów, załączając oryginalne zdjęcie Adolfa Hitlera, użyte do przeróbki. W pierwotnej wersji przywódca nazistowskich Niemiec podnosi rękę w charakterystycznym dla siebie geście i nie ma w niej żadnej książki.

Gwiazda telewizji stała się pośmiewiskiem i materiałem do tworzenia nowych memów. Kto mieczem wojuje...

  Twitter.com
(Twitter.com)
d4axhg9

Podziel się opinią

Share
d4axhg9
d4axhg9