Trwa ładowanie...
andrea bocelli
Anna Ryta
15-04-2020 14:00

Andrea Bocelli zaśpiewał w pustej katedrze. Wzruszający koncert obejrzały miliony widzów

Andrea Bocelli dał wyjątkowy koncert w Katedrze Narodzin św. Marii w Mediolanie. W kilka dni wideo z zapisem transmisji występu tenora obejrzało już ponad 35 mln osób na całym świecie.

Andrea Bocelli zaśpiewał w pustej katedrze. Wzruszający koncert obejrzały miliony widzówŹródło: YouTube
dus54zu
dus54zu

Andrea Bocelli, wraz akompaniującym mu organistą Emanuele Vianelli wystąpił w Wielkanoc w kompletnie opustoszałej mediolańskiej Katedrze Narodzin św. Marii. Koncert "Music for Hope" był transmitowany w internecie, a wszyscy, którzy go oglądali, mogli usłyszeć takie utwory, jak "Ave Maria" Johanna Sebastiana Bacha, "Domine Deus" Antonio Rossiniego czy "Sancta Maria" Pietro Mascagniego.

ZOBACZ WIDEO: gwiazdy przekładają koncerty przez koronawirusa

Na koniec wyszedł na plac przed katedrą i zaśpiewał hymn "Amazing Grace" Johna Newtona. W tle pokazywano puste ulice największych miast świata m.in. Paryża, Londynu i Nowego Jorku.

Występ światowej sławy tenora oglądało na żywo 3 mln widzów. Do tej pory koncert Bocelliego obejrzało już ponad 35 mln internautów (a liczba wciąż rośnie). Jesteśmy pewni, że większość z nich miała łzy w oczach.

dus54zu

- Jestem wzruszony i zachwycony, że to wszystko spotkało się z taką ogromną reakcją. To przerosło nasze największe oczekiwania. (...) To był niezmierny zaszczyt i przywilej użyczyć swój głos milionom modlących się ludzi. Mały, wielki cud, którego bohaterem był cały świat i który potwierdza mój optymizm co do przyszłości naszej planety - powiedział Bocelli.

Chcemy podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. Ich nazwiska nie są publicznie znane, a twarze mają skryte pod maskami. To m.in. pracownicy służby zdrowia oraz sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy i przewoźnicy. Krótkie, kilkusekundowe nagranie z indywidualnym podziękowaniem zwykłym bohaterom można przesyłać pod adres e-mail: dziekujebohaterom@wp.pl. Mogą to być oklaski, gest, słowo "dziękuję", nagranie kwiatów, laurki lub linki do filmów umieszczonych w serwisie YouTube lub publicznych postów na Facebooku. Materiały umieszczone na FB należy oznaczać hashtagiem #dziekujebohaterom. Wszystkie filmy zostaną wyemitowane na specjalnie uruchomionym kanale w WP Pilot.

dus54zu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dus54zu