Trwa ładowanie...

Angelina Jolie nie odpuszcza. Trudno policzyć, ile już pozwów złożyła

Angelina Jolie od kilku lat sądzi się z mężem. Sądowa walka z Bradem Pittem trwa dłużej niż ich małżeństwo. I gdy wszyscy myśleli, że to już koniec wojny, Jolie najprawdopodobniej złożyła kolejny pozew, który dotyczy Brada.

Angelina Jolie otwiera kolejny front na wojnie z Bradem PittemAngelina Jolie otwiera kolejny front na wojnie z Bradem PittemŹródło: Getty Images, fot: Kent Nishimura
d1jf8gt
d1jf8gt

Angelina Jolie i Brad Pitt byli ze sobą od lat w związku, gdy w kwietniu 2012 r. ogłosili zaręczyny. Pobrali się dwa lata później podczas przepięknej ceremonii. Minęły kolejne dwa lata i gwiazdorska para ogłosiła separację. Jesienią 2016 r. Angelina złożyła papiery rozwodowe, wskazując "różnice nie do pogodzenia" jako powód rozpadu małżeństwa. O pokojowym rozstaniu nie było mowy. Gwiazdy zaczęły ze sobą walczyć na oczach świata.

Sprawa ciągnęła się aż do 2021 r., gdy sąd w końcu orzekł, że Brad Pitt nie zostanie pozbawiony praw rodzicielskich, o co wnosiła aktorka. Angelina była wściekła. Wojna dawnych kochanków się nie skończyła. W lutym tego roku pisaliśmy, że Pitt postanowił zaciągnąć byłą żonę do sądu, bo ta sprzedała rosyjskim oligarchom ich wspólną posiadłość, z której aktor czerpał potężne zyski. Teraz wypływa kolejna sprawa z pozwem w roli głównej.

Zobacz: (Prawie) wszystkie związki Angeliny Jolie

Jak podaje Politico, Angelina Jolie miała wysłać pozew do FBI, w którym oskarża funkcjonariuszy o to, że zignorowano jej prośbę o przedstawienie dokumentów ze śledztwa prowadzonego po incydencie w prywatnym samolocie z 2016 r. Choć w pozwie osoba go składająca chce pozostać anonimowa i przedstawia się jako Jane Doe, dziennikarze amerykańskich mediów szybko połączyli kropki. Szczegóły sprawy wskazują, że sprawa dotyczy Jolie i jej rodziny. Otóż osoba ta uważa, że FBI odmówiło przedstawienia dokumentów ze śledztwa, które toczyło się po awanturze w samolocie, gdzie miało rzekomo dojść do przemocy fizycznej.

d1jf8gt

"Osoba" chce zostać anonimowa "ze względu na wpływ sprawy na nieletnie dzieci".

Warto przypomnieć, że w 2016 r. miało dojść do rodzinnej awantury, gdy Jolie, Pitt i dzieci lecieli z Francji do USA. Brad miał kłócić się z Maddoxem, co przerodziło się z fizyczną konfrontację. Choć Brad zaprzeczał, jakoby doszło do przemocy, sprawą zajęła się opieka społeczna, gdy rodzina tylko wylądowała na lotnisku. Następnie sprawę przejęło FBI.

Media nigdy nie poznały szczegółów awantury. FBI sprawę zamknęło, nie stawiając Pittowi żadnych zarzutów. Dlaczego Jolie wraca do tej sprawy po tylu latach? Amerykańscy dziennikarze sugerują, że Jolie chce wiedzieć, jakie były ustalenia Pitta z funkcjonariuszami, że zamknęli sprawę.

d1jf8gt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jf8gt