Trwa ładowanie...

Angelina Jolie przekazała milion dolarów na rzecz walki z niedożywieniem dzieci

Gwiazdy angażują się w pomoc w walce z koronawirusem. Wsparcie szpitali i medyków to nie jedyny aspekt ich działalności. Znani i lubiani starają się wspomóc tych, którzy odczuwają skutki pandemii w codziennym życiu. Angelina Jolie zaangażowała się w pomoc dzieciom.

Angelina Jolie przekazała milion dolarów na rzecz walki z niedożywieniem dzieciŹródło: Getty Images
d47k1p6
d47k1p6

Angelina Jolie słynie ze swojej filantropii. Jest ambasadorką dobrej woli ONZ i międzynarodową ambasadorką UNICEF. Od lat pracuje humanitarnie, odwiedzając obozy uchodźców i strefy objęte działaniami wojennymi.

Nie waha się także angażować w akcje charytatywne, zwłaszcza gdy chodzi o dobro dzieci. Dlatego też, w obliczu trwającej pandemii koronawirusa, aktorka postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń do dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji.

Zobacz wideo: Gwiazdy przekładają koncerty przez koronawirusa

Aktorka, jak informuje "Daily Mail", przekazała milion dolarów na rzecz dzieci z ubogich i nieuprzywilejowanych rodzin, które posiłki otrzymywały jedynie w szkołach. Teraz nie mogą liczyć na taką pomoc.

d47k1p6

– Prawie miliard dzieci nie chodzi do szkoły z powodu zamknięcia placówek na całym świecie. Wiele z nich jest zależnych od opieki i żywienia, które otrzymują w czasie nauki szkolnej. Tylko w Ameryce ok. 22 mln potrzebuje żywnościowego wsparcia – oznajmiła w oświadczeniu cytowanym przez dziennik.

Dlatego też aktorka przekazała fundusze amerykańskiej organizacji No Kid Hungry, która, dostarcza żywność najbardziej potrzebującym dzieciom. Jak wynika z informacji dziennika, organizacja wykorzystała na ten cel już ok. 2 mln dolarów, dożywiając małych obywateli w około 30 stanach.

- No Kid Hungry dokłada wszelkich wysiłków, by dotrzeć do potrzebujących dzieci tak szeroko, jak to tylko możliwe – dodała aktorka w oświadczeniu.

Angelina Jolie nie jest jedyną znaną osobą, która zaagnażowała się w pomoc w walce ze skutkami pandemii. Nie jest też jedyną, która postanowiła wesprzeć walkę z niedożywieniem. Przypomnijmy, że milion dolarów na amerykańskie i kanadyjskie banki żywności przekazali w ostatnim czasie m.in. Ryan Reynolds i jego żona, Blake Lively.

d47k1p6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47k1p6