Trwa ładowanie...
d46aptz

Anna Popek zachęca do odchudzania. To "efekt uboczny Wielkiego Postu"

Anna Popek podzieliła się swoimi refleksjami na temat odchudzania. Okazuje się, że według gwiazdy telewizji dobrym czasem na przejście na dietę jest Wielki Post przed świętami wielkanocnymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Popek ma 51 lat
Anna Popek ma 51 lat (ONS.pl, Fot: Paweł Kibitlewski)
d46aptz

Anna Popek nie musi się odchudzać, ale, jak sama stwierdziła, czas Wielkiego Postu, może zmobilizować do zrzucenia zbędnych kilogramów. Jak widać dziennikarka, wie, co zrobić, aby połączyć działania na rzecz własnego ciała z elementami duchowymi. Popek zachęca też do tego, aby czasem nie jeść wcale, co ma być dobre dla charakteru.

- Jeśli w okresie Wielkiego Postu postanowimy sobie, że będziemy jeść znacznie mniej, wykluczymy z diety to, co lubimy, a nawet w niektóre dni wcale nie będziemy jedli, to bardzo dobrze wpłynie na nasz charakter. Oczywiście wyrzeczenia dobrze robić w imię czegoś, np. dlatego, że taką obietnicę złożyliśmy Bogu. Wówczas jest łatwiej. Efektem ubocznym niejako Wielkiego Postu jest często poprawa naszej sylwetki i stanu zdrowia. Te fakty mogą być dodatkowym bodźcem, żeby wytrwać w postanowieniu. Takie ćwiczenia charakteru są bardzo potrzebne w codziennym życiu. Warto zwrócić uwagę także na post mentalny – powstrzymywanie się np. od złośliwych komentarzy zwłaszcza w internecie. No i praktyki takie, jak: pomoc innym, modlitwa, praca, ofiary pieniężne na dobre cele – mówiła Popek serwisowi Se.pl.

Popek skromnie o sobie: "Żeby tak wyglądać w wieku 50 lat, trzeba się zabrać za to po trzydziestce"

– Jeśli zadbamy o siebie w Wielkim Poście, nasz organizm odwdzięczy nam się w kolejnych miesiącach, zatem post to idealny moment, żeby rozpocząć zmiany swoim w życiu - dodała.

Wielki Post to w Kościele katolickim czterdziestodniowy okres od środy popielcowej do Wielkiej Soboty, w którym obowiązuje surowy post i zakaz urządzania hucznych zabaw. W 2020 r. trwa od 26 lutego do 9 kwietnia. Warto pamiętać o tym, że ścisły post nie obowiązuje osób do 18. roku życia i tych po skończeniu 60 lat. Z kolei wstrzemięźliwość dotyczy wiernych, którzy skończyli 14 lat.

d46aptz
d46aptz

Podziel się opinią

Share
d46aptz
d46aptz