Trwa ładowanie...

Plaga rozwodów wśród gwiazd. Cichopek i Hakiel nie są jedyni. Ekspertka podaje powody

Kasia Cichopek i Marcin Hakiel to tylko jedna z wielu celebryckich par, które postanowiły się rozstać. Choć jeszcze nie mają rozwodu, mieszkają oddzielnie i żyją na własny rachunek. Co się stało?

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel rozstali się. Jak plagę rozwodów tłumaczy ekspertka? Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel rozstali się. Jak plagę rozwodów tłumaczy ekspertka? Źródło: AKPA, fot: AKPA
d3hmw5u
d3hmw5u

Cichopek i Hakiel musieli zastanawiać się nad rozwodem już jakiś czas przed wydaniem oświadczenia o rozstaniu. Wydaje się, że ich decyzja nie była podyktowana emocjami i chwilą, a dobrze przemyślana. Partnerzy podzielili się biznesami, nie spierają o majątek, szybko załatwili też kwestie mieszkaniowe i dotyczące opieki nad dziećmi. Oczywiście celebrycki duet jest tylko jedną z wielu znanych par, które w ostatnim czasie stwierdziły, że już nie chcą iść razem przez życie. Koniec 2021 i początek 2022 r. obfitował w rozstania (np. Wojciechowska i Kossakowski, Dębski i Jurksztowicz, Dębska i Bosak).

"Fakt" zapytał ekspertkę od związków o tę falę rozstań.

- Celebryci to też zwykli ludzie z prozaicznymi problemami. A tych pandemia nam przyniosła wiele – mówiła doradca rodzinny Ewa Żeromska.

- Rozwodów jest coraz więcej, bo często ludziom z wygody nie chce się pracować nad związkiem i tym, żeby zwalczyć problemy w nim. Od lat jesteśmy uczeni egoizmu i dbania o własny interes. Nie chcemy poświęcać zbyt wiele dla drugiej osoby (...). Ludzie chętnie zawierają śluby, bo można się pokazać, zaprezentować. Potem jednak trzeba żyć we dwójkę na co dzień i to jest bardzo trudne. Dlatego świeże małżeństwa nie są często w stanie przetrwać w starciu z rzeczywistością - tłumaczyła.

Dodała, że pandemia też nie działała dobrze na związki.

d3hmw5u

- Ludzie zaczęli tracić pracę, musieli zmienić swój styl i sposób życia. Czasem pojawiają się pretensje, że małżonek sobie nie radzi, a czasem okazuje się, że byli nieobecni ciągle w domu, bo pracowali zbyt wiele, jak ludzie ze służby zdrowia. W takich społecznie, a jednocześnie indywidualnie trudnych sytuacjach, okazuje się, czy jesteśmy ze sobą na dobre i na złe, czy tylko na dobre.

- Nie umiemy, a w wielu przypadkach nie chcemy walczyć o związek. To jest trudne. O wiele łatwiej się rozstać – podsumowała ekspertka "Faktu".

Hakiel i Cichopek byli ze sobą przez 17 lat, z czego 13 przeżyli razem jako małżonkowie. Doczekali się dwójki dzieci. Wspólnie budowali okazały dom, zmagali się z problemami finansowymi, otwierali nowe biznesy. Rozstali się, gdy wydawało się, że ich sytuacja jest unormowana, a finanse niezagrożone. Co o tym sądzicie?

Nie tylko Cichopek i Hakiel. Te rozstania gwiazd zszokowały Polaków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3hmw5u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hmw5u