Trwa ładowanie...
d3y82jd
News

Córka Romana Polańskiego broni ojca. "Tylko ci, którzy cię nie znają mówią te wszystkie złe rzeczy"

Kilka dni temu media obiegła informacja, że reżyser Roman Polański zrezygnował z przewodniczenia gali wręczenia francuskich nagród filmowych Cezary, która odbędzie się 24 lutego, z powodu "nieuzasadnionej" polemiki wywołanej przez stowarzyszenia feministyczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Córka Romana Polańskiego broni ojca. "Tylko ci, którzy cię nie znają mówią te wszystkie złe rzeczy"
(Instagram.com)
d3y82jd

Polański miał wygłosić przemówienia otwierające i kończące ceremonię. Jednak nie wszystkim spodobała się decyzja Francuskiej Akademi Sztuki i Techniki Filmowej (Académie des arts et techniques du cinéma). Na stronie Change.org pojawiła się petycja oznaczona hasztagiem #BoycottCesar, w której nawoływano do zbojkotowania gospodarza wieczoru. Wybór Polańskiego uznany był za obrazę kobiet oraz ofiar gwałtu.

- _Niezależnie od jakości dorobku filmowego pana Polańskiego, nie można milczeniem pominąć faktu, że od 40 lat ucieka on przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości _- powiedziała Claire Serre Combe, rzeczniczka organizacji Osez le feminisme!

W odpowiedzi na zarzuty i groźby protestu reżyser postanowił odrzucić zaproszenie Francuskiej Akademi Sztuki i Techniki Filmowej. W swoim oficjalnym oświadczeniu napisał, że polemika ze środowiskami feministycznymi "głęboko go zasmuciła i dotknęła jego rodzinę". Teraz głos postanowiła zabrać 24-letnia córka reżysera, Morgane Polański. Na swoim profilu instagramowym opublikowała poruszające oświadczenie.

d3y82jd

- Jesteś najlepszym ojcem, jakiego dziewczynka mogłaby sobie wymarzyć. Kto lepiej, niż twoja własna córka może potwierdzić, jak wspaniałym człowiekiem jesteś? Tylko ci, którzy cię nie znają i nie wiedzą jaki jesteś, mówią te wszystkie złe rzeczy. My, szczęściarze, którzy mogą cię mieć w swoim życiu, jesteśmy tu, wspieramy zawsze i wszędzie. Nie mówię tego, tylko dlatego, że jesteś moim tatą. Jesteś najbardziej niesamowitym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek poznałam. Jesteś inspiracją, wzorem i przykładem dla nas wszystkich. Chciałabym w przyszłości być choć w połowie tak dobrym człowiekiem jak ty. Marzę, żeby każdy mógł zobaczyć cię moimi oczami, ale większość ludzi prawdopodobnie nie zasługuje na ciebie. Dziękuję za inspirowanie mnie każdego dnia, naukę moralności i wartości. Zawdzięczam to wszystko tobie i mamie. Kocham cię - napisała Morgane.

   Instagram.com
(Instagram.com)
   Instagram.com
(Instagram.com)

ZOBACZ TAKŻE:

d3y82jd
d3y82jd

Podziel się opinią

Share
d3y82jd
d3y82jd