Trwa ładowanie...
01-02-2017 16:52

Córka Romana Polańskiego broni ojca. "Tylko ci, którzy cię nie znają mówią te wszystkie złe rzeczy"

Kilka dni temu media obiegła informacja, że reżyser Roman Polański zrezygnował z przewodniczenia gali wręczenia francuskich nagród filmowych Cezary, która odbędzie się 24 lutego, z powodu "nieuzasadnionej" polemiki wywołanej przez stowarzyszenia feministyczne.

Córka Romana Polańskiego broni ojca. "Tylko ci, którzy cię nie znają mówią te wszystkie złe rzeczy"Źródło: Instagram.com
d3tvjz0

Polański miał wygłosić przemówienia otwierające i kończące ceremonię. Jednak nie wszystkim spodobała się decyzja Francuskiej Akademi Sztuki i Techniki Filmowej (Académie des arts et techniques du cinéma). Na stronie Change.org pojawiła się petycja oznaczona hasztagiem #BoycottCesar, w której nawoływano do zbojkotowania gospodarza wieczoru. Wybór Polańskiego uznany był za obrazę kobiet oraz ofiar gwałtu.

- _Niezależnie od jakości dorobku filmowego pana Polańskiego, nie można milczeniem pominąć faktu, że od 40 lat ucieka on przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości _- powiedziała Claire Serre Combe, rzeczniczka organizacji Osez le feminisme!

W odpowiedzi na zarzuty i groźby protestu reżyser postanowił odrzucić zaproszenie Francuskiej Akademi Sztuki i Techniki Filmowej. W swoim oficjalnym oświadczeniu napisał, że polemika ze środowiskami feministycznymi "głęboko go zasmuciła i dotknęła jego rodzinę". Teraz głos postanowiła zabrać 24-letnia córka reżysera, Morgane Polański. Na swoim profilu instagramowym opublikowała poruszające oświadczenie.

d3tvjz0

- Jesteś najlepszym ojcem, jakiego dziewczynka mogłaby sobie wymarzyć. Kto lepiej, niż twoja własna córka może potwierdzić, jak wspaniałym człowiekiem jesteś? Tylko ci, którzy cię nie znają i nie wiedzą jaki jesteś, mówią te wszystkie złe rzeczy. My, szczęściarze, którzy mogą cię mieć w swoim życiu, jesteśmy tu, wspieramy zawsze i wszędzie. Nie mówię tego, tylko dlatego, że jesteś moim tatą. Jesteś najbardziej niesamowitym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek poznałam. Jesteś inspiracją, wzorem i przykładem dla nas wszystkich. Chciałabym w przyszłości być choć w połowie tak dobrym człowiekiem jak ty. Marzę, żeby każdy mógł zobaczyć cię moimi oczami, ale większość ludzi prawdopodobnie nie zasługuje na ciebie. Dziękuję za inspirowanie mnie każdego dnia, naukę moralności i wartości. Zawdzięczam to wszystko tobie i mamie. Kocham cię - napisała Morgane.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com
Instagram.com
Źródło: Instagram.com
d3tvjz0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tvjz0