Trwa ładowanie...

Danuta Stenka wspomina pierwsze spotkanie z mężem. "Wkurzył mnie ten szczeniak"

Danuta Stenka obchodzi w tym roku 30-lecie małżeństwa z Januszem Grzelakiem. Nie była to jednak miłość od pierwszego wejrzenia. Mężczyzna kilkukrotnie próbował umówić się z aktorką. W końcu zgodziła się.

Danuta Stenka opowiada o początkach znajomości z Januszem Grzelakiem (AKPA)Danuta Stenka opowiada o początkach znajomości z Januszem Grzelakiem (AKPA)
d4l3xh0
d4l3xh0

Danuta Stenka i Janusz Grzelak poznali się w 1985 r. podczas przeglądu teatralnego w Toruniu. Ich drogi skrzyżowały się na jednej z nocnych imprez w Klubie Związków Twórczych. Po kwadransie rozmowy mężczyzna zaproponował aktorce wyjazd na wspólne wakacje.

- Wkurzył mnie ten szczeniak - smukły, wysoki, wyglądał wtedy na nie więcej niż osiemnastkę. Wkurzył mnie tym bardziej, że wpadł mi w oko. Pomyślałam: "spadaj, nie będziesz mi tu, synu, urządzał życia!". Uznałam, że jego bezczelność i tupet przekraczają wszelkie granice. I oczywiście odmówiłam. Ze strachu - wspomina Stenka na łamach jednego z magazynów.

AKPA
Danuta Stenka z mężem Januszem Grzelakiem (AKPA)

Z ich znajomości nic by nie wyszło, gdyby nie wytrwałość zdeterminowanego adoratora. Mężczyzna dzwonił do aktorki z propozycjami wspólnych wyjazdów. Tymczasem ona regularnie odmawiała kontaktu. Do czasu. Pewnego dnia Grzelak niespodziewanie zjawił się pod jej domem.

d4l3xh0

- Sprawdziłem rozkład jazdy i za 20 minut, tak jak stałem, w podartych portkach, znalazłem się w pociągu do Szczecina. Adres miałem, ale źle zapisałem numer domu. W końcu stanąłem przed Danusią. Zaniemówiła. A potem padło niezapomniane: "raz kozie śmierć" - wyznał mężczyzna w jednej z rozmów.

Cztery lata później wzięli ślub. Dla małżonki Grzelak porzucił aktorstwo na rzecz doradztwa finansowego. Jak wyjaśnia, nie byliby w stanie utrzymać się z dwóch artystycznych pensji. To on w głównej mierze zajmował się domem i wychowaniem ich dwóch córek, kiedy kariera Danuty Stenki nabrała rozpędu.

Kiedy zdiagnozowano u niej depresję, Janusz stał się dla żony jeszcze większym wsparciem. - Stawiał mnie na nogi, dawał siłę do kolejnych projektów. Nie wiem, czy gdyby go przy mnie nie było, dałabym sobie radę - szczerze przyznaje artystka.

d4l3xh0

W tym roku para świętuje 30-lecie małżeństwa. W czym tkwi sekret związku Danuty Stenki i Janusza Grzelaka? Czy taki sekret w ogóle istnieje? - On jest moim przyjacielem i poza wszystkimi naszymi uczuciami bardzo go lubię - wyjaśnia aktorka.

#dziejesienazywo: Jak odróżnić depresję od sezonowego spadku nastroju?

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4l3xh0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l3xh0