Trwa ładowanie...
d30szpn

Dobitny komentarz Lindy. Zabrał głos w sprawie LGBT i zamieszek w Warszawie

Po piątkowych wydarzeniach w Warszawie poparcie dla osób LGBT płynie z różnych środowisk, także od polskiego show-biznesu. Swoje poglądy w tej sprawie jasno wyraził Bogusław Linda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bogusław Linda odniósł się do gorącej atmosfery wokół osób LGBT
Bogusław Linda odniósł się do gorącej atmosfery wokół osób LGBT (East News)
d30szpn

Na jego FB pojawił się krótki, acz mocny komentarz. Aktor opublikował dwuminutowe wideo z 2017 r., kiedy został twarzą akcji społecznej Kampanii Przeciwko Homofobii "Ramię w ramię po równość", oraz wymowny dopisek "Jeszcze raz" i tęczową flagę.

- Całe życie bardzo walczyłem o swoją wolność prywatną i uważam, że każdy ma prawo do swojej prywatnej wolności. Niezależnie od przekonań, ustroju biologicznego i spraw psychicznych- mówi Bogusław Linda.

- Człowiek jest człowiekiem w każdym momencie i trzeba mu na to pozwolić. Zwłaszcza jeśli nie robi nic złego drugiemu człowiekowi. Dlatego jestem z wami. [...] Jeżeli ludzie się kochają, to jest wyłącznie ich prywatna sprawa i nie nam wtykać w to nos- dodaje aktor. Wpis Lindy spotkał się w większości przypadków z ciepłymi komentarzami internautów.

d30szpn

Z całą wypowiedzią Bogusława Lindy możecie zapoznać się poniżej:

Bogusław Linda: Nadawałem się, żeby zagrać geja

Polskie media społecznościowe buzują. Powodem jest aresztowanie Margot, aktywistki LGBT, która na dwa miesiące trafiła do aresztu za zniszczenie pojazdu Fundacji Pro - Prawo do Życia. Furgonetka oklejona była homofobicznymi hasłami.

d30szpn

Czynnościom funkcjonariuszy towarzyszył protest, podczas którego doszło do interwencji policji i zatrzymania 48 osób.

Wydarzenia i metody mundurowych są gorąco komentowane w sieci. Zdaniem wielu środek zapobiegawczy zażądany przez prokuraturę jest niewspółmierny do czynów zarzucanych aktywistce, a zachowanie policji wobec protestujących zbyt brutalne i nieuzasadnione.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30szpn

Podziel się opinią

Share
d30szpn
d30szpn