Trwa ładowanie...
d49yz0p

Dom Kazimierza Kutza na aukcji. Są zdjęcia wnętrz. Wow!

Dom, który należał do zmarłego w 2018 r. reżysera i polityka, trafiła na charytatywną aukcję. Cena wyjściowa zwala z nóg. Podobne wrażenie robią też wnętrza, które można zobaczyć na zdjęciach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dom Kazimierza Kutza
Dom Kazimierza Kutza (East News)
d49yz0p

Minęły dwa lata od śmierci Kazimierza Kutza. Reżyser, polityk i publicysta mieszkał z rodziną niedaleko Pruszkowa, miał dom w miejscowości Kanie. Wygląda na to, że przyszedł czas, by dom trafił do nowego właściciela. Jednak żeby nabyć posiadłość, trzeba dysponować ogromną gotówką.

Zobacz: Prolog - Małgorzata Rejmer

Dom trafił na aukcję Charytatywni Allegro. "Serdecznie zapraszamy do nietypowej i unikatowej licytacji domu Kazimierze Kutza, z którego sprzedaży, właściciele postanowili przekazać 100 tys. Na rzecz Fundacji 'Akogo?”'" - czytamy na stronie internetowej aukcji.

d49yz0p

Cena wyjściowa może zwalać z nóg - 1,8 mln złotych.

"Okolica bardzo cicha, spokojna z dużą ilością zieleni (starodrzew). Działka jest ogrodzona stalowymi elementami na podmurówce oraz fragmentami murowanymi. Powierzchnia zabudowy wynosi 270 m kw." - podają właściciele w opisie.

Na stronie aukcji dostępne są zdjęcia, na których można zobaczyć, jak mieszkał reżyser. Dom częściowo zbudowany jest z cegły, a częściowo z drewna. Jest garaż na dwa samochody i dwa miejsca parkingowe na podjeździe. Parter zdobi parkiet pałacowy i marmur. Z parteru można wyjść do ogrodu zimowego, a zaraz obok jest całoroczny, kryty basen.

"W podziemiu znajduje się pokój klubowy z salą bilardową i urządzonym barkiem, sauna, kabina prysznicowa oraz wejście na basen. Podziemie zajmują pomieszczenia techniczne: system filtrowania basenu, kotłownia z nowym piecem, szafy, spiżarnia, pralnia, suszarnia" - czytamy.

d49yz0p

Widać, że właściciele domu nie pozbyli się jeszcze wszystkich pamiątek po reżyserze. Są jego prywatne zdjęcia, książki.

  Charytatywni Allegro
(Charytatywni Allegro)

Robi wrażenie?

Akcję wspiera Niezależna Fundacja Filmowa, która co roku organizuje galę rozdania Polskich Nagród Filmowych "Orły". Dochód, jak wspominaliśmy, ma być częściowo przekazany na fundację "Akogo?", założoną przez Ewę Błaszczyk.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nagrobek Kazimierza Kutza zdewastowany. Rodzina zawiadamia policję

Zagłosuj na najlepszy polski film!

d49yz0p

Podziel się opinią

Share
d49yz0p
d49yz0p