Trwa ładowanie...

Dr Marek Posobkiewicz dyskutował z Górniak. "Jestem przyzwyczajony do różnych poziomów"

Doktor Marek Posobkiewicz dla WP o swojej debacie z piosenkarką w programie na antenie Polsatu: - Ja z chęcią nawracam każdego na prawidłową drogę. W tym Edytę Górniak.

Edyta Górniak i dr Posobkiewicz spotkali się w programie PolsatuEdyta Górniak i dr Posobkiewicz spotkali się w programie PolsatuŹródło: ONS, Facebook
dphjjk9
dphjjk9

Dr Posobkiewicz i Edyta Górniak byli gośćmi jednego z programów Polsatu, gdzie rozmawiali o koronawirusie, szczepionkach. Rozmowa odbiła się szerokim echem w mediach. Pojawiły się głosy, że piosenkarka nie powinna wypowiadać się na tematy, w których nie jest specjalistką. Spytaliśmy o to doktora Posobkiewicza, który na wizji debatował z diwą polskiej sceny muzycznej.

Sebastian Łupak: Czy wiedział pan, że będzie debatował w programie o koronawirusie i szczepionkach z panią Edytą Górniak?

Dr Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny: Wiedziałem i nie miałem z tym problemu. Ja z chęcią nawracam każdego na prawidłową drogę. Cieszyłem się, że pani Górniak częściowo wycofała się z tego, co twierdziła wcześniej o statystach leżących w szpitalach, mówiąc, że została źle zrozumiana.

Ja już miałem różnych adwersarzy, m.in. czołowego szarlatana kraju, czyli Jerzego Ziębę, aktywistkę antyszczepionkowców Justynę Sochę, czy polityka Jausza Korwin-Mikkego. Jestem przyzwyczajony do różnych poziomów.

dphjjk9

Czy Edyta Górniak powinna dostać platformę telewizyjną do głoszenia swoich kontrowersyjnych tez?

W dzisiejszym świecie, jeśli ktoś jest bardzo popularny, to nawet jeśli nie ma wsparcia mediów, to ma przecież inne kanały, choćby przez swoje media społecznościowe i internet, żeby dotrzeć do setek tysięcy ludzi.

To jest niebezpieczne?

To, co mówi Edyta Górniak, może mieć wpływ na jej fanów, szczególnie tych młodych. Ruchy antyszczepionkowe i zwolennicy teorii spiskowych mogą zmanipulować każdego.

dphjjk9

Co robić w rozmowach z antyszczepionkowcami? Jak ich przekonywać?

Ja zawsze doradzam takim ludziom, żeby w sprawach zdrowotnych konsultowali się z lekarzem pierwszego kontaktu albo ze specjalistami z danej dziedziny. Jeśli ktoś dba o swój samochód, to zawsze szuka najlepszego mechanika, prawda? A zdrowie i życie jest ważniejsze niż samochód. Nie warto oddawać swojego zdrowia w ręce podejrzanych ludzi.

Czy szczepienia powinny być obowiązkowe?

Zaszczepią się wszyscy mądrzy. Jeśli ktoś podchodzi z troską do swojego życia i pamięta o swoich bliskich, to wie, co ma zrobić.

Marek Posobkiewicz odpowiada na spiskowe teorie Edyty Górniak. Były szef GIS walczy z COVID-19 (WIDEO)

dphjjk9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dphjjk9