Trwa ładowanie...
d44dpz5

Dyrektor Trójki: nie wyrzucam Semki i Lisickiego

Kuba Strzyczkowski, nowy dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia, mówi WP: "Ja jestem człowiekiem, który chce pozyskiwać ludzi, a nie ich wyrzucać". Zdradza też, kto poprowadzi najbliższe notowanie Listy Przebojów Programu III.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kuba Strzyczkowski został nowym dyrektorem Trójki
Kuba Strzyczkowski został nowym dyrektorem Trójki
d44dpz5

Sebastian Łupak: Czy Piotr Baron poprowadzi w piątek kolejne notowanie Listy Przebojów Programu III?

Kuba Strzyczkowski: Lista Przebojów wraca. Ale Piotr Baron jest na zwolnieniu lekarskim do 2 czerwca, więc Listę poprowadzi prawdopodobnie Mariusz Owczarek. Tak bym chciał. Mamy problemy z obsadą, bo niemalże wszyscy są na zwolnieniach lekarskich, albo na wypowiedzeniach. Ja nie mam ludzi do prowadzenia czegokolwiek. A rozmowy z dziennikarzami są trudne, bo emocje ostatnio były ogromne.

Podobno to wicepremierzy Gliński i Emilewicz gwarantują niezależność Trójki?

d44dpz5

Aż tak daleko moje kontakty nie sięgają. Z tego, co wiem, z troski o Trójkę, w jej sprawy zaangażowało się wielu ministrów i wiceministrów. Po prostu się martwili. I tyle.

Czy nie ma ryzyka, że pana Trójka będzie listkiem figowym dla PiS w czasie kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy? Rządzący będą mówić, że dbają o pluralizm w mediach, a jeśli Duda wygra, to pan zostanie odsunięty, a Trójka znów stanie się medium partyjnym…

Jak miałbym kilka procent szans, żeby Trójkę odbudować i stworzyć coś fajnego, to nawet jeśli istnieją różne niebezpieczeństwa, to i tak bym się tego podjął. Dla mnie podstawową troską jest Trójka. Jeśli sytuacja w Trójce będzie się zmieniać na lepsze i to będzie wykorzystywane przez polityków, to ja na to nie mam wpływu. Mnie interesuje tylko Program Trzeci.

Czy redaktorzy Piotr Semka i Paweł Lisicki (obaj z "Do Rzeczy") stracą pracę w Trójce?

d44dpz5

Nie! Ja jestem człowiekiem, który chce pozyskiwać ludzi, a nie ich wyrzucać.

Dlaczego chce pan przenieść redakcję serwisów informacyjnych z powrotem do budynku przy ul. Myśliwieckiej3/5/7?

Dlatego, że serwisy muszą współpracować z reporterami, którzy są na miejscu i z dwiema audycjami ”Zapraszamy do Trójki”, poranną i popołudniową. To powinno się przenikać. Serwis powinien być przedłużeniem tego, co przed chwilą stało się na antenie. Organizacyjnie, technicznie i logicznie jest to trafiony pomysł.

d44dpz5

Podziel się opinią

Share
d44dpz5
d44dpz5