Trwa ładowanie...

"Ofiara reżimu". Trójka zawiesiła dziennikarza po aferze z Kazikiem

Żona Bartosza Gila, jednego z redaktorów Trójki, poinformowała, że został on zawieszony. Powodem miała być odmowa podpisania lojalki ws. piosenki Kazika, która wygrała ostatnią Listę Przebojów Trójki.

"Ofiara reżimu". Trójka zawiesiła dziennikarza po aferze z KazikiemŹródło: East News, Facebook.com
d1qz9sh
d1qz9sh

15 maja piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", wymierzona w Jarosława Kaczyńskiego, zajęła 1. miejsce na Liście Przebojów Trójki.

Informacja o wygranej była dostępna jeszcze w piątek wieczorem na stronie Polskiego Radia. Dziś strona listy przebojów informuje o błędzie, tzw. internal error. Nie ma tam żadnego notowania.

W sobotę na Twitterze pojawiły się głosy, że rozgłośnia umyślnie usunęła odnośnik do artykułu o ostatnim notowaniu listy. Dziennikarze wprost piszą o cenzurze i powrocie PRL-u.

Tego samego dnia na stronie Polskiego Radia pojawiło się oświadczenie podpisane przez Dyrektora i Redaktora Naczelnego Programu 3 Tomasza Kowalczewskiego.

d1qz9sh

Czytamy w nim, że piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" została nielegalnie wprowadzona do głosowania elektronicznego, a przy liczeniu głosów dokonano manipulacji. W związku z tym redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu głosowania.

Sprawa ma ciąg dalszy. Mahdieh Gholami, żona Bartosza Gila, który jest dziennikarzem Trójki, w emocjonalny sposób poinformowała na FB, że jej mąż został zawieszony.

"Ofiara reżimu. Kiedy przeprowadzałam się do Polski, myślałam, że będzie to kraj, gdzie doświadczę prawdziwej demokracji. Jakiś czas później zrozumiałam, że to iluzja, ale wciąż jestem w szoku po tym, co zdarzyło się dzisiaj. Mój mąż, który pracuje (albo jak się okazuje: pracował) w Trójce w redakcji muzycznej, został zawieszony" - pisze Gholami.

Stało się to po tym, jak wspomniany dyrektor Kowalczewski chciał wymusić na dziennikarzach, aby podpisali się pod listem, który stwierdza, że w głosowaniu zaszła pomyłka i zostało ono unieważnione.

d1qz9sh

Zarówno Gil, jak i inni dziennikarze mieli odmówić. "Gazeta Wyborcza" pisze z kolei, że Gil miał być odpowiedzialny za zaliczanie głosów Listy Przebojów Trójki.

"Nie doświadczyłam komuny w Polsce, ale jestem z Iranu i powiem że to nawet nie jest dyktatura. To jest o wiele, wiele gorsze od jakiegokolwiek komunizmu czy dyktatury" - kończy swój wpis żona dziennikarza.

Teledysk do utworu Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" obejrzycie tutaj:

d1qz9sh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qz9sh