Trwa ładowanie...

Kazik wygrał nielegalnie. Zaskakujące oświadczenie Trójki

Dyrektor i Redaktor Naczelny Programu 3 wydał oficjalne oświadczenie ws. nowej piosenki Kazika, która wygrała ostatnie zestawienie Listy Przebojów Trójki. Mówi o "łamaniu regulaminu", sugeruje manipulację osób trzecich i fałszerstwo przy liczeniu głosów.

Kazik wygrał nielegalnie. Zaskakujące oświadczenie TrójkiŹródło: ONS.pl
d2iswfy
d2iswfy

Przypomnijmy. 15 maja piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" zajęła 1. miejsce na Liście Przebojów Trójki. Wokalista Kultu śpiewa w niej, że nie podoba mu się, iż Kaczyński postawił się ponad prawem i odwiedził cmentarz, gdy reszta Polaków nie miała takiej szansy.

Informacja o wygranej Kazika była dostępna jeszcze w piątek wieczorem na stronie Polskiego Radia. Dziś strona listy przebojów informuje o błędzie, tzw. internal error. Nie ma tam żadnego notowania.

W sobotę na Twitterze pojawiły się głosy, że rozgłośnia umyślnie usunęła odnośnik do artykułu o ostatnim notowaniu listy. Dziennikarze wprost piszą o cenzurze i powrocie PRL-u.

ZOBACZ TEŻ: Michał Wiśniewski o rządowych restrykcjach. "Mam swoją teorię"

d2iswfy

- Jak Kazik śpiewał "Wałęsa dawaj moje sto milionów" czy "Łysy jedzie do Moskwy" [o premierze Józefie Oleksym – red.] to nie było problemu. A teraz tak się przestraszyli, że ściągnęli całą stronę. To cenzura gorsza i głupsza niż w PRL - mówi nam anonimowo pracownik Trójki.

W sobotę wieczorem na stronie Polskiego Radia pojawiło się oświadczenie Dyrektora i Redaktora Naczelnego Programu 3 Tomasza Kowalczewskiego.

Jak tłumaczy się rozgłośnia? Kowalczewski pisze, że piosenka Kazika "Mój ból jest lepszy niż twój" została nielegalnie wprowadzona do głosowania elektronicznego.

"Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy" – czytamy w oświadczeniu.

d2iswfy

Nie wiadomo ani kto, ani w jaki sposób miał wprowadzić
W związku z powyższym redakcja rozgłośni podjęła decyzję o unieważnieniu głosowania.

Nie wiadomo ani kto, ani w jaki sposób miał wprowadzić "Twój ból jest lepszy niż mój" na listę piosenek, na które słuchacze mogli legalnie oddawać głosy na stronie internetowej. Hakerzy? Pracownicy rozgłośni? Tego niestety dyrektor Kowalczewski nie uściśla.

Pełne oświadczenie publikujemy poniżej:

Szanowni Słuchacze,

d2iswfy

podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy.

W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację.

Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze.

Tomasz Kowalczewski
Dyrektor-Redaktor Naczelny
Programu 3 Polskiego Radia

d2iswfy

Teledysk do utworu Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" obejrzycie tutaj:

d2iswfy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iswfy