Trwa ładowanie...
d3kg1pf

Edyta Pazura staje po stronie kobiet. Nie wszystko jej się jednak podoba

Protesty spowodowane wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego stały się częścią codzienności. Codziennie na ulice miast wychodzą tysiące osób. I choć niektórzy popierają całą ideę, nie wszystko im się jednak podoba. Edyta Pazura wyjaśniła to w kilku słowach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Edyta Pazura powiedziała, co nie podoba jej się w protestach.
Edyta Pazura powiedziała, co nie podoba jej się w protestach. (ONS.pl)
d3kg1pf

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji embriopatologicznej wciąż budzi ogromne emocje. Na ulice miast wychodzą codziennie tysiące ludzi, którzy głośno domagają się przywrócenia poprzedniego stanu rzeczy.

I choć protesty popiera znacznie więcej osób, niż w nich uczestniczy, trzeba przyznać, że "spontaniczne spacery" to według wielu świetna inicjatywa. Nie zawsze jednak to, jak wyglądają, spotyka się z aprobatą.

Taką właśnie opinię wyraziła Edyta Pazura: "Jestem zwolenniczką wolnych wyborów, jak i przeciwniczką wulgaryzmów, wandalizmu, i głoszenia haseł pod tytułem: "wojna", która przyniosła przed laty śmierć wielu milionom ludzi na świecie" - napisała.

d3kg1pf

Edyta Pazura przyznała otwarcie, że popiera ideę wydarzeń, które właśnie rozgrywają się na ulicach w całym kraju. Jest za tym, by każda kobieta mogła decydować o swoim ciele, a walka o to podstawowe prawo to dobra sprawa.

Sprzeciwia się jednak radykalizmowi, jaki głoszą niektórzy protestujący: "Radykalizm niesie spustoszenie, krew i przede wszystkim brak porozumienia. Jest przeciwieństwem dialogu. Mam swoje jasne poglądy: niech każda kobieta ma prawo postępować zgodnie ze sobą. Nie jesteśmy łóżkiem i sumieniem osób trzecich i niech tak już zostanie. Sama nie rozumiem dlaczego, ktoś ruszał kompromis z 1993 r., po 27 latach jego funkcjonowania".

Edyta Pazura przyznała, że nie tego spodziewała się po protestach: "Myślałam - raczej byłam naiwnie przekonana - że dojdzie do czegoś innego, a tymczasem obserwuję obsesyjną nienawiść i wrogość. To bardzo, bardzo smutne, gdyż jesteśmy żywym przykładem dla kolejnych pokoleń. Nie wolno niszczyć, dewastować pomników, niszczyć mienia..." - napisała.

d3kg1pf

Edyta Pazura: "Stać mnie na to, żeby nie wypożyczać ubrań"

Jednocześnie jej fani nie mieli zbytnio okazji wypowiedzieć się na ten temat i odpowiedzieć gwieździe, gdyż Edyta Pazura dość szybko wyłączyła możliwość komentowania: "Wyłączyłam komentowanie, bo zaczęliście się między sobą naparzać i wyzywać...Tu tak nie będzie" - zaznaczyła ostro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kg1pf

Podziel się opinią

Share
d3kg1pf
d3kg1pf