Trwa ładowanie...

Eurowizja 2019. Kto z Polski oceni występy? Kto poda polskie wyniki głosowania i jury?

Eurowizja zbliża się wielkimi krokami. Poznaliśmy skład polskiego jury konkursu. Dowiedzieliśmy się też, kto będzie odczytywał wyniki głosowania polskich telewidzów i jurorów.

Eurowizja 2019. Kto z Polski oceni występy? Kto poda polskie wyniki głosowania i jury?Źródło: East News
dscwbht
dscwbht

Eurowizja 2019: Skład polskiego jury

Polska komisja tegorocznego konkursu Eurowizji składa się z pięciu osób. Wszyscy mają związek z branżą muzyczną i prawie wszyscy z Eurowizją.

Przewodniczącą tego jury została Ania Wyszkoni. Była wokalistka zespołu Łzy od kilku lat prowadzi karierę solową. Z kapelą wzięła udział w krajowych eliminacjach do Eurowizji w 2004 roku, gdzie zajęli drugie miejsce. W 2016 roku zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy, guza tarczycy.

Przewodniczącą tego jury została Ania Wyszkoni. Była wokalistka zespołu Łzy od kilku lat prowadzi karierę solową. Z kapelą wzięła udział w krajowych eliminacjach do Eurowizji w 2004 roku, gdzie zajęli drugie miejsce. W 2016 roku zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy, guza tarczycy.

Ania Wyszkoni ONS.pl
Ania Wyszkoni Źródło: ONS.pl

W komisji zasiądzie też Maciej Durczak. Jest on menedżerem muzycznym, producentem,i właścicielem firmy Rock House Entertainment. Wykłada na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu na kierunku zarządzanie rozrywką. Przez wiele lat prowadził karierę zespołu Ich Troje i Michała Wiśniewskiego, Dody i zespołu Virgin, Mandaryny Wiśniewskiej oraz zespołów Łzy, Big Cyc, Czarno-Czarni, Oddział Zamknięty i Blenders. Od 2003 roku jest menedżerem Ani Wyszkoni, a od kilku lat jej partnerem życiowym. W 2007 roku stworzył razem z Wojciechem Łuszczykiewiczem zespół Video.

dscwbht

Członkami jury są również Dominika Gawęda i Paweł Rurak-Sokal - wokalistka i założyciel zespołu Blue Café. Gawęda dołączyła do składu w 2005 roku, zastępując Tatianę Okupnik. Wybrano ją w drodze przesłuchań zwieńczonych finałem zorganizowanym w styczniu 2006 roku w programie “Szansa na sukces”. Z kolei Rurak-Sokal jako twórca kapeli jest z nią od samego początku (od 1998 roku). Kapela wystąpiła na Eurowizji w 2004 roku z piosenką “Love Song”. Dobry wynik Ich Troje rok wcześniej (7. miejsce) zapewnił miejsce w finale, gdzie Blue Café zajęło 17. miejsce.

Do komisji załapał się także Rafał Brzozowski (na zdjęciu poniżej). Swoją przygodą z muzyką zaczął w programie “Szansa na sukces” w 2002 roku. Wystąpił też w 2011 roku w show “The Voice of Poland”. Jest autorem hitu “Tak blisko”, który w 2012 roku na gali rozdania nagród Eska Music Awards zgarnął statuetkę w kategorii Hit lata. W 2017 roku brał udział w polskich eliminacjach do Eurowizji, gdzie zajął drugie miejsce.

ONS.pl
Źródło: ONS.pl

Eurowizja 2019. Kto odczyta wyniki polskiego głosowania?

Głosy polskich telewidzów i jurorów podczas tegorocznej Eurowizji odczyta Mateusz Szymkowiak. Zastąpił niemalże w ostatniej chwili Marcelinę Zawadzką, która musiała zrezygnować z powodu złego stanu zdrowia.

dscwbht

Szymkowiak to prowadzący programu TVP 2 “Pytanie na śniadanie”. Z Telewizją Polską związany jest od 10 lat. Prowadził program kulturalny dla dzieci i młodzieży "F.F.", potem "Kwadrans studencki". Jednocześnie pracował w Agorze, gdzie prowadził telewizję muzyczną Tuba.tv. Był współprowadzącym takich show jak “The Voice of Poland”, “Kocham Cię, Polsko!” i “Bitwa na głosy”. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Zna biegle trzy języki – angielski, niemiecki i migowy.

W tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 14-18 maja w Centrum Kongresowym w Tel Awiwie. Polskę będzie reprezentować zespół folkowy Tulia, który wystąpi w pierwszym półfinale 14 maja.

dscwbht
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dscwbht