Trwa ładowanie...

Festiwal Roskilde odwołany. Organizatorzy wydali oświadczenie

Tegoroczna edycja festiwalu Roskilde się nie odbędzie. Obchody jubileuszu 50-lecia zostały przeniesione na przyszły rok.

Festiwal Roskilde odwołany. Organizatorzy wydali oświadczenieŹródło: Getty Images
d3fx5k8
d3fx5k8

Obawy artystów i fanów letnich festiwali się potwierdzają. W związku z trwającą pandemią koronawirusa i wprowadzoną w wielu krajach kwarantanną, wiele cyklicznych wydarzeń się nie odbędzie. Stopniowo pojawiają się informacje o odwołanych największych festiwalach.

Jedną z największych muzycznych imprez jest brytyjski festiwal Glastonbury. Tegoroczna edycja się nie odbędzie. Odwołana musiała być także tegoroczna edycja amerykańskiego SXSW (South By South West), Coahella została zaś przesunięta na październik. Na tym nie koniec.

Nie odbędzie się także jubileuszowa, 50. edycja duńskiego festiwalu Roskilde. Ośmiodniowe święto muzyki miało trwać od 27 czerwca do 4 lipca. Tak się jednak nie stanie. Informację o odwołaniu imprezy przekazali organizatorzy w oświadczeniu w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo: Przenieśliśmy się w czasie ze "Stranger Things"na festiwalu Open'er

"Jesteśmy zdruzgotani. Obawialiśmy się tego, ale wciąż mieliśmy nadzieję, że tak się to nie skończy. Ryzyko infekcji wirusem jest zbyt duże w tak dużych skupiskach. W rezultacie w tym lecie Roskilde Festival się nie odbędzie", napisano.

d3fx5k8

Organizatorzy imprezy informują także, że decyzja wynika z zarządzenia władz Danii. Zakaz organizowania imprez masowych został wprowadzony do 31 sierpnia. "50. edycja Roskilde miała być czymś wyjątkowym. Mieliśmy wrócić do korzeni festiwalu, jednocześnie patrząc w przyszłość. Pracowaliśmy ciężko i włożyliśmy w nią ogromny wysiłek. Wiemy, że wasze oczekiwania były ogromne. (…) Trzymaliśmy kciuki i mieliśmy nadzieję, że sytuacja się zmieni i zobaczymy się z wami tego lata. Tak się jednak nie stanie. Roskilde nr 50 musi poczekać do roku 2021".

Podczas tegorocznej edycji mieli wystąpić m. in. Kendrick Lamar, Haim, Faith No More, Deftones i The Strokes. Jak podaje „Teraz Rock”, posiadacze biletów mogą je zachować do przyszłego roku bądź ubiegać się o zwrot kosztów.

Na liście odwołanych imprez znalazł się już także festiwal w Jarocinie. Organizacja wielu pozostałych rodzimych festiwali, jak Open'er Festival, Kraków Live Festival czy OFF Festival na razie idzie zgodnie z planem, o czym informowano w specjalnym oświadczeniu "Festiwale europejskie mówią jednym głosem", podobnie rzecz się ma w przypadku Sunrise Festivalu czy Fest Festivalu. Trudno jednak przewidzieć, jaka będzie ostateczna decyzja na temat ich tegorocznych edycji. Najświeższe wiadomości na ten temat znajdziecie w mediach społecznościowych organizatorów.

d3fx5k8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fx5k8