Trwa ładowanie...

George dostał wyjątkowy prezent. Malta domaga się zwrotu

Kate, William i ich 3 dzieci spotkali się z Davidem Attenborough. Dla księcia George'a to był pierwszy raz, gdy mógł porozmawiać ze znanym przyrodnikiem. Dostał od niego prezent. Szybko zareagował na to pewien minister.

Share
Książę George będzie musiał pożegnać się z prezentem?
Książę George będzie musiał pożegnać się z prezentem?Źródło: Twitter.com
d3024mv

Sir David Attenborough jest bliskim przyjacielem rodziny królewskiej. Przyrodnik spotkał się z książętami Cambridge, by pokazać im swój nowy film "A Life On Our Planet" - opowiada o drastycznych zmianach na naszej planecie, ale pokazuje też po części życie i karierę Attenborough. Premierowy pokaz dla członków rodziny królewskiej był wyjątkowym wydarzeniem. Szczególnie dla księcia George'a, który podobno pierwszy raz miał okazję porozmawiać z legendą.

Attenborough przyniósł dla George'a szczególny prezent. Następca tronu dostał od przyrodnika skamielinę - ząb megalodona, żyjącego kilka milionów lat temu drapieżnego rekina. Mówi się, że Attenborough znalazł ząb megalodona podczas wakacji na Malcie w latach 60.

Chyba mało kto się spodziewał, że jeden prezent wywoła taki ferment.

Zobacz: Kwarantanna źle wpływa na związek Kate i Williama?

Książęta Cambridge opublikowały piękne zdjęcia z Pałacu Kensington, zaczęły krążyć w sieci i zbierać komentarze. Pochwalili się też otwarcie, jaki prezent otrzymał mały George. Chłopiec był wyraźnie zafascynowany podarkiem. Ale tak się złożyło, że zdjęcia dotarły też do ministra kultury Malty.

Jose Herrera jest zdania, że ząb nie może należeć do dziecka. Powinien trafić do maltańskiego muzeum, gdzie jego miejsce.

d3024mv

- Są pewne artefakty, które są ważne dla maltańskiego dziedzictwa kulturowego, a które trafiły za granicę i zasługują na odzyskanie - powiedział minister w rozmowie z "Times of Malta".

książę George Instagram
Źródło: Instagram

- Dobrze, że przykładamy uwagę do zabytków i artefaktów artystycznych, ale nie dbamy równie mocno o dziedzictwo naturalne. Jestem gotowy na to, by zmienić to podejście - dodał.

Herrera zaznaczył, że "uruchomi machinę" i będzie starał się odzyskać ząb megalodona. Nie wyjaśnił tylko, jak to zrobi. Przekona Williama, żeby zabrał dziecku prezent? Może wystąpi na drogę prawną? Według specjalnego aktu prawnego z 2002 roku nikt nie może wydobywać skamielin bez specjalnego pozwolenia od rządu Malty. Wywożenie skamielin z kraju, posiadanie ich bez zezwolenia jest uważane za obrazę państwa. A za złamanie prawa grozi dziś od kary 2 tysięcy euro do 6 lat pozbawienia wolności.

d3024mv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3024mv
d3024mv