Trwa ładowanie...

Agnieszka Osiecka dla niego zostawiła męża i córkę. Rzucił ją przez telefon

Agnieszka Osiecka znana była nie tylko ze swojej twórczości, ale również z romansów, w które się wdawała. Jej historia miłosna pełna jest wzlotów i upadków. Największy ból odczuła, kiedy rozstała się ze Zbigniewem Mentzlem.

Share
Historia miłosna Agnieszki Osieckiej
Historia miłosna Agnieszki OsieckiejŹródło: AKPA, Fot: Żyburtowicz
dh7d97o

Agnieszki Osieckiej raczej przedstawiać na trzeba. Była polską poetką, pisarką i reżyserką teatralną. To ona napisała teksty do takich utworów jak "A ja wolę moją mamę", którą wykonuje Majka Jeżowska, "Małgośkę" Maryli Rodowicz, czy "Niech żyje bal". Osiecka uwielbiała spotykać się z przyjaciółmi i nie do końca odpowiadało jej życie "kury domowej". Jej życie miłosne było skomplikowane i bardzo burzliwe.

- Szczęśliwa miłość nie była dla Agnieszki interesująca. Dom, dziecko, pieluchy, zupki – to ją nudziło - wyznała Maryla Rodowicz w rozmowie z "Urodą życia". Dlatego tak bardzo różniła się od Daniela Passenta. Kiedy poznała Zbigniewa Mentzla, o 15 lat młodszego prozaika, eseistę i felietonistę "Tygodnika Powszechnego", postanowiła zakończyć swój 8-letni związek. Osiecka zostawiła z byłym partnerem córkę.

Historia miłosna Agnieszki Osieckiej była pełna wzlotów i upadków

- Nasze rozstanie było bardzo bolesne. Byłem zrozpaczony. Zostałem z córką sam w tym domu, który zbudowaliśmy na Żoliborzu. Agnieszka Osiecka uważała, że tak będzie dla Agaty lepiej. Sama wróciła na Saską Kępę, do swojej matki. Nie wiedziałem jak sobie dam radę- wspominał Daniel Passent w rozmowie z "Imperium Kobiet".

dh7d97o

Okazało się, że Agnieszka straciła głowę dla młodszego partnera. Jak podaje "Uroda życia", "była w niego wpatrzona jak w obraz, on traktował ją z dystansem". Okazuje się, że pisarka kupiła mu nawet mieszkanie, do którego nigdy nie dostała kluczy. Mężczyzna nie czuł się przy niej komfortowo. - Jak potępieniec kochałam przez 14 lat jednego Zbyszka […]. Ja dla niego zrobiłabym wszystko. I wszystko bym zostawiła. Niestety, nie miałam szansy się poświęcić - wspominała Osiecka.

Ich związek zakończył się w jednej sekundzie. Zbigniew zadzwonił do niej i rzucił ją przez telefon. Później poetka związała się z Michałem Kottem, z którym miała wziąć ślub. Do ceremonii jednak nie doszło.

Pod koniec 2020 r. na antenie TVP zadebiutował serial "Osiecka", który przedstawia życie słynnej poetki od czasów jej młodość aż do momentu śmierci. W rolę młodej pisarki wcieliła się Eliza Rycembel. Dojrzałą kobietę zagrała Magdalena Popławska. Serial także ukazuje historię miłosną Agnieszki Osieckiej. Wojciecha Frykowskiego zagrał Mikołaj Roznerski, Marka Hłasko Jędrzej Hycnar, a Daniela Passenta Piotr Żurawski.

Zobacz także: Czego nie pokazał serial o Osieckiej?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dh7d97o

Podziel się opinią

Share
dh7d97o
dh7d97o