Trwa ładowanie...

Irena Kwiatkowska dożyła niemal 100 lat. Na jaw wyszedł sekret jej długowieczności

Irena Kwiatkowska zmarła osiem lat temu, przeżywszy 99 lat. Dopiero teraz osoby z jej otoczenia zdradziły, że nie była to tylko zasługa genów czy łut szczęścia. Aktorka ściśle przestrzegała kilku zasad żywieniowych. Zobaczcie, jakich.

Irena Kwiatkowska dożyła niemal 100 lat. Na jaw wyszedł sekret jej długowiecznościŹródło: East News
d4hc2w8
d4hc2w8

"Tak zdyscyplinowany pacjent jak pani Irena to marzenie dietetyka. Aktorka była konsekwentna, swoje zasady żywieniowe stosowała przez całe życie. W tym tkwi jej sukces" - ocenia dietetyczka, Joanna Zielewska.

Sekret Ireny Kwiatkowskiej zdradził autor wydanej niedawno biografii „Kwiatkowska. Żarty się skończyły”, Marcin Wilk. Okazuje się, że dieta gwiazdy opierała się o siedem, dość prostych, punktów.

- Owoce tylko na pusty żołądek

d4hc2w8

- Mięsa, jarzyn i surówek nigdy nie łączyła z ziemniakami, frytkami czy ryżem

- Wędlin nie łączyła z jajkami i serem

- Po zjedzeniu mięsa pościła cztery godziny, po daniu jarskim – trzy godziny

- Nie popijała posiłków wodą czy napojem

- Unikała produktów mlecznych, poza masłem

- Nie piła czarnej herbaty i kawy, unikała mocnych alkoholi

Aktorka przestrzegała tych zasad przez całe swoje życie. Nic dziwnego, że nawet po 60 roku życia potrafiła wykonywać na scenie skomplikowane układy taneczne. Prawie nigdy nie chorowała, a w filmach wcielała się w młodsze od siebie postaci. Do samego końca cieszyła się energią i wigorem.

Irena Kwiatkowska znana była z ról w takich produkcjach jak "Czterdziestolatek", gdzie wcielała się w Kobietę Pracującą czy w "Wojnie domowej". Występowała również w kabarecie Dudek. Miała jednego męża, Bolesława Kielskiego, z którym była do jego śmierci. Para nie doczekała się dzieci. Aktorka zmarła 3 marca 2011 w Domu Aktora w Skolimowie.

d4hc2w8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hc2w8