Trwa ładowanie...

James Franco zawarł ugodę. Kobiety oskarżające go o molestowanie dostaną miliony

James Franco oprócz grania, reżyserowania, produkowania filmów i seriali, przez kilka lat prowadził szkołę aktorską. Kilka studentek oskarżyło go o molestowanie seksualne, ale aktor nie będzie sądzony, bo poszedł z rzekomymi ofiarami na ugodę. Właśnie ujawniono jej warunki.

Share
James Franco zawarł ugodę z dwoma kobietami oskarżającymi go o molestowanie w szkole aktorskiej
James Franco zawarł ugodę z dwoma kobietami oskarżającymi go o molestowanie w szkole aktorskiejŹródło: Getty Images
d2c0cvz

James Franco od czasu rozdania Złotych Globów w 2018 r. nie ma lekko. Na gali zjawił się z przypinką Time's Up (hasło ruchu #MeToo), a współpracujące z nim kobiety wytknęły mu hipokryzję. Znalazło się 5 pań, które oskarżyły aktora o molestowanie seksualne.

Wśród skarżących były Sarah Tither-Kaplan i Toni Gaal. Aktorki uczące się w szkole prowadzonej przez Franco w latach 2014-2017. Kobiety złożyły pozew pod koniec 2019 r. W lutym 2021 r. prawnicy obu stron obwieścili, że wypracowali porozumienie. Doszło już do podpisania odpowiednich dokumentów, teraz musi zatwierdzić je sąd.

Z najnowszych doniesień "Variety" wynika, że ugoda opiewa na łączną sumę 2 mln 235 tys. dol. (ok. 9 mln zł). Oprócz Franco studenki oskarżyły też jego wspólnika Vince'a Jolivette'a.

Paulina Gałązka: nas aktorki nazywa się histeryczkami, gdy wyznaczamy swoje granice

Kobiety skarżące się na molestowanie w szkole aktorskiej mówiły o "niewłaściwym i naładowanym seksualnie zachowaniu" obu panów. Franco i Jolivette mieli zmuszać studentki m.in. do odgrywania scen orgii, a kobiety, które bez pretensji rozbierały się w trakcie zajęć, miały być lepiej traktowane przez nauczycieli.

d2c0cvz

Obrońcy Franco początkowo oświadczyli, że oskarżenia stawiane przez dwie studentki są "fałszywe i podżegające, prawnie bezpodstawne i wniesione jako pozew zbiorowy, którego oczywistym celem jest uzyskanie jak największego rozgłosu dla żądnych uwagi powódek".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2c0cvz

Podziel się opinią

Share
d2c0cvz
d2c0cvz